Atšķirīgas nianses starp Baltijas valstīm vērojamas arī jauno projektu dzīvokļu pieprasījumā. Rīgā pieprasītākie ir divu līdz trīsistabu dzīvokļi cenu kategorijā no 80 000 līdz 90 000 eiro. Viļņā šo pašu platību dzīvokļi lielākoties ir pieprasīti cenu kategorijā līdz pat 100 000 eiro. Savukārt Tallinā tie ir dzīvokļi platībā līdz 50 kvadrātmetriem, kuru cenas sasniedz līdz pat 130 000 eiro.
Kopējā tendence nekustamo īpašumu tirgū Baltijas valstīs joprojām liecina, ka lielākais pieprasījums un piedāvājums koncentrējas tieši galvaspilsētā. Kā pozitīvu piemēru reģionā var minēt Lietuvu, kur tirgus ir aktivizējies arī citās lielajās valsts pilsētās, ne tikai galvaspilsētā.
Runājot par tendencēm īpašuma īrēšanā un pirkšanā, Baltijas valstīs situācija ir visnotaļ līdzīga. Piemēram, ir novērots, ka gados jaunāki cilvēki īpašumu izvēlas īrēt, to pamatojot ar nevēlēšanos uzņemties ilgtermiņa saistības. Gados jaunākie iedzīvotāji izrāda pastiprinātu vēlmi ceļot un apgūt jaunas vietas, sevi vēl nepiesaistot kādam konkrētam mājoklim.
Kā galvenos faktorus, izvēloties nekustamo īpašumu, Baltijas valstu pircēji parasti min atrašanās vietu, attīstītu infrastruktūru un mājokļa energoefektivitāti. Dzīvokļu īpašniekiem, jo īpaši pilsētas centros, svarīgas ir arī komunālo pakalpojumu un apsaimniekošanas izmaksas, kā arī tādi ārējie faktori kā kaimiņi un sabiedriskā transporta savienojumi. Vairums pircēju arī izrāda pastiprinātu vēlmi pēc jau izremontēta mājokļa, lai vēlāk nebūtu jāveic papildu izmaiņas un ievākties varētu jau gatavā, kvalitatīvā mājoklī.