Aptauja arī rāda, ka katrs trešais respondents pēdējo piecu gadu laikā ir atturējis kādu iedzērušu autovadītāju no braukšanas dzērumā. «Mēs, protams, nevaram precīzi izrēķināt,cik reālu cilvēku dzīvību stāv aiz šiem skaitļiem. Vien varam pateikties atbildīgajiem, kuri rūpējas par radiniekiem, draugiem un citiem līdzcilvēkiem,» tā A. Kaktiņš.
Pēc iedzīvotāju domām visefektīvāk no sēšanās pie stūres dzērumā spētu atturēt bargāki sodi – to apstiprina 32% iedzīvotāju, kā arī pastiprināta policijas kontrole – tā domā 27% respondentu.
«Lai gan ar katru gadu arvien mazāk autovadītāju izvēlas sēsties pie stūres dzērumā, vēl aizvien ir autovadītāji, kuri nolemj vadīt automašīnu pat pēc vairākām izdzertām alkohola glāzēm, tādejādi apdraudot sevi un citus. Līdzcilvēki ir vieni no tiem, kuru spēkos ir īstajā brīdī apturēt karstgalvjus no, iespējams, viņu lielākās kļūdas dzīvē. Arī jaunākie apkopotie statistikas dati liecina, ka mums ir, kur augt! Šī gada pirmajos piecos mēnešos, salīdzinot ar pērno gadu, ir par 21% pieaudzis reibumā izdarīto avāriju skaits. Ja pērn šajā laikā reģistrētas 237 šādas avārijas, tad šī gada pirmajos mēnešos šādu avāriju skaits pieaudzis līdz 288. Bet priecē fakts, ka bojā gājušo un ievainoto cilvēku skaits gadu no gada samazinās. Vēlos aicināt visus Latvijas iedzīvotājus neļaut draugiem, radiem, paziņām vadīt auto pēc alkohola lietošanas ne tikai Jāņu brīvdienās, bet arī jebkurā citā gada dienā,» norāda CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš.