S, 23.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

CSDD pētījums: 73% Latvijas iedzīvotāji neļauj savējiem braukt reibumā

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Publicitātes foto

Latvijas iedzīvotāji kļūst aizvien atbildīgāki, to apstiprina Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) veiktais pētījums «Sabiedrības attieksme pret auto vadīšanu reibumā». 73% iedzīvotāju apgalvo, ka viņi atturētu iedzērušus draugus no sēšanās pie stūres, savukārt 18% aptaujāto atzīstas, ka viņi līdzcilvēku lēmumā tomēr neiejauktos.

Pētījuma apkopojums* liecina, ka ne visā Latvijā situācija ir vienāda. Izrādās, ka vislabākā situācija ir Vidzemē un Rīgā, kur 75% līdzcilvēku neļautu draugam braukt reibumā; bet mazāk atbildīga sabiedrība mīt Kurzeme, kur līdzcilvēku lēmumā vadīt transportlīdzekli reibumā iejauktos nedaudz vairāk nekā puse iedzīvotāju – 62%. Zemgalē 74% sabiedrības iestājas pret sēšanos pie stūres reibumā, bet Latgalē 70%.

Lai mudinātu cilvēkus uzņemties atbildību - pašam reibumā nebraukt un neļaut to darīt citiem, CSDD jau piekto gadu organizē kampaņu «Dusmīgs, toties dzīvs!». Šogad kampaņā ir iesaistījušies Latvijā pazīstami mūziķi, aktieri, dīdžeji un citi viedokļu līderi, kuri aicina savus novadniekus lustīgi svinēt, bet vienlaikus arī atturēt jebkuru iereibušu cilvēku no sēšanās pie stūres reibumā. Tāpat CSDD sabiedrībai ar video klipa palīdzību rāda jaunus paņēmienus, kā neļaut draugiem sēsties iedzērušam pie auto stūres.

Citi kampaņas video klipi

CSDD apkopotie statistikas dati liecina, ka pērn, salīdzinot ar 2015. gadu, samazinājies bojā gājušo un ievainoto skaits. Ja 2015. gadā šāda veida satiksmes negadījumos bojā gājuši 18 cilvēki un ievainoto skaits bija 280, tad 2016. gadā bojā gāja 17 cilvēku, savukārt ievainoti bijuši 259 cilvēki.

Kampaņas laikā ar apdrošināšanas sabiedrības ERGO atbalstu ir izveidota interaktīva on-line karte, kurā norisināsies balsojums: Kurš novads atbildīgāks?Interaktīvajā kartē ikviens var iepazīties ar savā reģionā pazīstamu cilvēku video vēstījumiem un pievienoties tiem, apņemoties, ka arī viņš vai viņa būs sava iereibušā drauga, tuvinieka vai paziņas «sargs».

Dusmīgā karte

«Strādājot apdrošināšanā, ik dienu redzam, ka Latvijā arvien pieaug līdzcilvēku atbildīga rīcība un sabiedrības izpratne par savu un apkārtējo drošību, īpaši piedaloties ceļu satiksmē. Katrs no mums var ietekmēt un veicināt godprātīgu braukšanas kultūru, tāpēc aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju būt atbildīgam pret sevi, kā arī rūpēties par savu līdzcilvēku drošību, nepieļaujot braukšanu reibumā. Svarīgi, lai par to aizdomājamies ne tikai Līgo svētku laikā, bet arī ikdienā,» uzsver Ingrīda Ķirse, apdrošināšanas sabiedrības ERGO valdes locekle Baltijas valstīs.

Kampaņa «Dusmīgs, toties dzīvs!» tiek veidota sadarbībā ar Valsts policiju un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroju, to atbalsta apdrošināšanas sabiedrība ERGO, «Circle K Latvia» un ziņu portāls «TVNET».

* CSDD 2017.gada maijā veiktais pētījums «Sabiedrības attieksme pret automašīnas vadīšanu alkohola reibumā» sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru «SKDS». Pētījumā aptaujāti 1004 iedzīvotāji, izmantojot tiešo intervijas metodi respondentu dzīvesvietā. Plašāki pētījuma dati tiks publicēti 13.jūnijā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Lasītākais šodien
Top raksti
Uz augšu