«Vienotība» gatava RD vēlēšanās startēt kopā tikai ar VL-TB/LNNK, ja ZZS grib savu sarakstu

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

«Vienotības» līderis Andris Piebalgs

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Ja Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) pašvaldību vēlēšanās Rīgā nevēlas veidot kopīgu sarakstu ar abiem pašreizējiem valdības koalīcijas partneriem, «Vienotība» ir gatava veidot kopīgu sarakstu arī tikai ar nacionālo apvienību «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK), šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta panorāma» sacīja «Vienotības» līderis Andris Piebalgs.

Viņš atzina, ka, ņemot vērā ZZS iepriekš pausto nevēlēšanos Rīgas domes vēlēšanās startēt no viena saraksta ar «Vienotību» un VL-TB/LNNK, «ir vēl otrs variants, ka kopīgu sarakstu mēs veidojam tikai ar vienu no partijām, vai arī vienojamies par sadarbību pirms un pēc vēlēšanām, kas nav ideālais variants, bet tāds arī pastāv».

Jautāts par iespējamu «Vienotības» Rīgas mēra amata kandidātu, Piebalgs atzina, ka pagaidām tāds nav izvirzīts, jo vispirms šis jautājums jāizrunā ar potenciālajiem vēlēšanu partneriem. Gadījumā, ja «Vienotība» Rīgas domes vēlēšanās startēs no viena saraksta ar kādu citu partiju, tā ir gatava atbalstīt mēra kandidātu arī no šīs partijas, neizvirzot augstajam amatam cilvēku no «Vienotības» rindām.

Kā ziņots, «Vienotība» valde lēmusi vērsties pie valdības koalīcijas partneriem - ZZS un VL-TB/LNNK - ar aicinājumu sadarboties un veidot kopīgu sarakstu 2017.gadā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās Rīgā.

Pagaidām pārējām koalīcijas partijām viedoklis attiecībā uz šo ierosinājumu nav vienprātīgs. ZZS pašvaldību vēlēšanās Rīgā startēs ar atsevišķu sarakstu, aģentūrai LETA apliecināja ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze. Viņš sacīja, ka politiskais spēks ir gatavs uzklausīt «Vienotības» pārstāvjus, taču politiķis domā, ka kopīga saraksta veidošana nebūs iespējama, jo ZZS jau ir pieņēmusi lēmumu veidot savu sarakstu.

Savukārt VL-TB/LNNK ir gatava sēsties pie sarunu galda un pārrunāt aicinājumu valdības koalīcijas partijām veidot kopīgu sarakstu pašvaldību vēlēšanās Rīgā, aģentūrai LETA sacīja VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš. Politiķis sacīja, ka šis būtu ļoti pozitīvs solis, ja partijas spētu par to vienoties.

Atkarībā no sarunu rezultātiem ar valdības koalīcijas partneriem par kopīga saraksta veidošanu pašvaldību vēlēšanās Rīgā partija «Vienotība» izvērtēs iespēju runāt arī ar citiem politiskajiem spēkiem.

Tikmēr politologi diezgan skeptiski vērtē iespēju, ka valdības koalīcijas partijām izdosies vienoties par kopīgu sarakstu pašvaldību vēlēšanās Rīgā.

Uz augšu