Prokuratūra izbeidz lietu par fiktīvas laulības organizēšanu pret PMLP amatpersonu

Ilustratīvs foto FOTO: PantherMedia

Prokuratūra izbeigusi lietu pret Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) amatpersonu, kura tika turēta aizdomās par fiktīvas laulības organizēšanu, otrdien vēstīja raidījums «LNT Ziņas».

«Attiecībā pret šo PMLP amatpersonu 28. jūnijā prokurors ir pieņēmis lēmumu procesu izbeigt, jo nav saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes. Savukārt attiecībā pret divām personām ir pieņemts lēmums par kriminālvajāšanas uzsākšanu. Vienai personai apsūdzība ir uzrādīta par ļaunprātīgu personas nodrošināšanu ar tiesībām uzturēties Latvijā un otrai personai par šo darbību atbalstīšanu,» raidījumam sacīja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Kā ziņots, Iekšējās drošības birojs par fiktīvas laulības organizēšanu aicināja apsūdzēt PMLP amatpersonu. Birojs pērn aizturēja personu grupu, kas mantkārīgā nolūkā esot palīdzējusi ārvalstniekam iegūt uzturēšanās atļauju Latvijā.

Aizdomas, ka viena no klientu apkalpošanas speciālistēm veic, iespējams, nelikumīgas darbības, PMLP radās pagājušā gada sākumā, par tām informācija sniegta Iekšējās drošības birojam. Pagājušā gada vasarā šī PMLP amatpersona tika aizturēta un saslēgta rokudzelžos turpat darba vietā, pēc tam uz diennakti ievietota īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Klientu apkalpošanas speciālistei tika piemērota virkne ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp aizliegums ieņemt konkrētu amatu. «Iekšējās drošības birojs mums kā drošības līdzekli aicināja piemērot atstādināšanu. Un atstādināšanas brīdī šī darbiniece izlēma pārtraukt darba attiecības ar PMLP,» stāsta PMLP sabiedrisko attiecību vadītājs Ģirts Pommers.

Kopumā pērn aizturētas trīs personas, kas darbojušās grupā un mantkārīgā nolūkā esot palīdzējušas ārvalstniekam likumīgi iegūt uzturēšanās atļauju Latvijā. Darījuma summa bijusi vairāki tūkstoši eiro. Iekšējās drošības birojs rosināja prokuratūru sākt kriminālvajāšanu arī pret PMLP amatpersonu, jo, viņuprāt, esot gūti pierādījumi par fiktīvas laulības organizēšanu.

Lietas izbeigšana tagad ir negaidīta nu jau bijušajā darba vietā. «Pēdējo desmit gadu laikā mums ir bijuši pieci šādi precedenti. Līdz tiesvedībai, pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, nav nonācis neviens,» stāsta PMLP pārstāvis Pommers. Tikmēr Iekšējās drošības birojs nekomentē prokuratūras lēmumus šajā lietā.

Jau iepriekš ziņots, ka pagājušā gada augustā Iekšējās Drošības birojs (IDB) aizturēja trīs personas, kuras, darbojoties grupā, mantkārīgā nolūkā, radīja apstākļus, tai skaitā organizēja fiktīvu laulību, lai nodrošinātu ārvalstnieku ar iespēju likumīgi iegūt uzturēšanās atļauju Latvijā.

Katrai no nozieguma izdarīšanā iesaistītajām personām bija sava loma - viena persona pildīja «sievas» lomu, otra - organizēja fiktīvo laulību, bet trešā - PMLP amatpersona - veica nepieciešamās darbības, lai nodrošinātu ārvalstnieku ar likumīgu iespēju uzturēties Latvijā.

Laulība ir viena no likumā paredzētajām iespējām nepilsonim iegūt uzturēšanās atļauju Latvijā. Samaksa par sniegtajiem pakalpojumiem veikta vairāku tūkstošu eiro apjomā, noskaidrojis IDB.

Iekšējās drošības birojs (IDB) bija ierosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu.

Uz augšu
Back