Investējot trīs miljonus, Krievu salā tiks veidots jahtklubs un luksusa jahtu ražotne

Ilustratīvs attēls

FOTO: Lauris Nagliņš / LETA

Rīgas brīvostas pārvalde ir parakstījusi līgumu ar AS «Quinto Marine Park» par zemes iznomāšanu Krievu salā jahtkluba un luksusa jahtu ražotnes izveidošanai.

Turpmāko piecu gadu laikā, investējot trīs miljonus eiro, privātais investors Krievu salā 15 hektāru platībā attīstīs visu nepieciešamo infrastruktūru pilna servisa jahtu ostas izbūvei, kā arī jahtu būves un remonta vajadzībām. Uz iznomāto teritoriju Krievu salā pēc atbilstošas infrastruktūras izbūves no teritorijas Sarkandaugavā tiks pārcelta ekskluzīvo peldlīdzekļu būvētava «Latitude Yachts», kas šā gada maijā prezentēja Latvijā pilnībā izstrādātās un uzbūvētās luksusa klases jahtas - trimarānus.

Kā skaidro «Quinto Marine Park» valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Čeļebijs, veicot tirgus izpēti, secināts, ka Latvijā trūkst modernu pilna servisa jahtklubu, kas piedāvāto pakalpojumu klāstā un kvalitātē pilnībā atbilstu mūsdienu prasībām. Pamatojoties uz šo secinājumu, kompānija izstrādājusi jahtkluba attīstības un biznesa plānu, kas paredz izveidot modernu un mūsdienu prasībām atbilstošu jahtklubu ar visu nepieciešamo infrastruktūru atbilstoša servisa nodrošināšanai. Plānots izbūvēt nepieciešamās inženierkomunikācijas, pievadceļus, autostāvvietas, jahtu piestātnes, kā arī jahtu būves un remonta angārus. «Latitude Yachts» ražotni savukārt plānots no Sarkandaugavas pārcelt uz Krievu salu, kur tiks izbūvēta atbilstoša infrastruktūra.

Iznomātais zemes gabals atrodas Krievu salas ziemeļrietumu pusē pie Hapaka grāvja - teritorijā, uz kuras atrodas attīrīšanas iekārtu ēkas, kas būvētas laikā no 1969. līdz 1973.gadam un kuru izmantošana beigta jau 2003.gadā. Ēku komunikācijas ir demontētas, un ēkas ir tehniski un funkcionāli nolietojušās.

Investors saskaņā ar zemes nomas līgumu un jahtkluba attīstības un biznesa plāniem ir apņēmies demontēt degradētās būves, attīstīt inženierkomunikācijas, piebraucamos ceļus un autostāvvietas, izbūvēt jahtu piestātnes un administratīvās ēkas, kā arī jahtu būves, remonta un glabāšanas angārus, jahtu ziemas glabāšanas nojumes un veikt teritorijas labiekārtošanu.

Lēmumu par zemes iznomāšanu AS «Quinto Marine Park» Rīgas brīvostas valde pieņēma šā gada 30.jūnijā, savukārt līgums parakstīts 19.jūlijā. Zeme Krievu salā 15 hektāru platībā projekta īstenošanai ir izīrēta uz 20 gadiem.

Uz augšu