P, 15.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kazahstānas pilsētā Aktebē nogalināti 13 teroristi, septiņi tiek meklēti

BNS
Kazahstānas pilsētā Aktebē nogalināti 13 teroristi, septiņi tiek meklēti
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Kazahstānas ziemeļrietumu pilsētā Aktebē veiktās pretterorisma operācijas gaitā ir nogalināti 13 teroristi, bet vēl septiņi tiek meklēti, otrdien paziņoja Iekšlietu ministrijas preses sekretārs Almass Sadubajevs.

«Līdz šodienai no uzbrucējiem aktīvas bruņotas pretošanās gaitā ir nogalināti 13 noziedznieki, četri ievainoti, septiņi atrodas meklēšanā. Tiek veikti visi pasākumi viņu aizturēšanai,» sacīja Sadubajevs.

Viņš arī informēja, ka «ir aizturēti astoņi aizdomās turētie, viņu līdzdalība uzbrukumā tiek pārbaudīta».

Iepriekš bija ziņots par 12 nogalinātiem un deviņiem aizturētiem teroristiem.

Jau ziņots, ka Aktebē svētdien radikālo islāmistu uzbrukumā Nacionālās gvardes bāzei un diviem ieroču veikaliem tika nogalināti desmit cilvēki, ieskaitot četrus uzbrucējus. Tika arī ievainoti 38 cilvēki, kas lielākoties bija militārpersonas.

Uzbrukums tika atzīts par teroraktu. Aktebē tika izsludināts terorisma draudu sarkanais līmenis un tika sākta pretterorisma operācija, bet Kazahstānā kopumā uz 40 dienām tika noteikts terorisma draudu dzeltenais līmenis.

Noziedznieki veica bruņotu uzbrukumu ieroču veikalam «Pallada», kur nogalināja pārdevēju un apsardzes firmas darbinieku, kā arī ar šaujamieročiem ievainoja trīs patruļas policistus, kas ieradās notikuma vietā. Uzbrukumā ieroču veikalam «Pantera» noziedznieki nogalināja vienu apmeklētāju, bet otru ievainoja. Apšaudē ar policijas patruļu, kas ieradās notikuma vietā, trīs uzbrucēji tika iznīcināti un viens aizturēts.

Uzbrukumam karaspēka daļai noziedznieki sagrāba maršruta autobusu, izsēdināja vadītāju un pasažierus, bet pēc tam ar autobusu taranēja militārās bāzes vārtus un, iekļuvuši bāzes teritorijā, sāka haotiski šaut, nogalinot trīs un ievainojot sešas militārpersonas. Dežurējošie sargkareivji, izmantojot ieročus, novērsa uzbrucēju mēģinājumu iekļūt tālāk karaspēka daļas teritorijā, bet pēc tam kopā ar ieradušos policijas patruļu vienu noziedznieku nogalināja, vēl vienu ievainoja un aizturēja.

Iekšlietu ministrijas preses sekretārs sacīja, ka uzbrucēji ir «radikālo netradicionālo reliģisko strāvojumu» piekritēji. Šādi Kazahstānas varas iestādes apzīmē islāmistu ekstrēmistus.

Uzbrukuma laikā Aktebē, kurā ir apmēram 400 tūkstoši iedzīvotāju, tika noteikts pretterorisma operācijas režīms, pārtraukta izklaides iestāžu darbība, no tirdzniecības centriem evakuēti cilvēki.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu