O, 21.03.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Psihologs: Sievietēm nepietiek ar vīriešiem, viņām ir nepieciešami supervīrieši!

TVNET
Psihologs: Sievietēm nepietiek ar vīriešiem, viņām ir nepieciešami supervīrieši!
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: twitter.com/voguemagazine/

Jaunas sievietes, izvēloties savu otro pusīti, uzstāda daudz augstākus standartus nekā vīrieši. Psihologs Juļus Titvilks (Julius Tilvikas) uzskata, ka vīrietis, kurš ir tikai pievilcīgs, tikai bagāts vai tikai labs mīlnieks, vairs nav pietiekami labs mūsdienu sievietei - viņu ideālajam vīrietim jābūt apveltītam ar visām šīm īpašībām vienlaicīgi, un ne tikai.

«Mūsdienās sievietes ir mazāk atkarīgas no tradicionālajiem pāra pienākumiem nekā vīrieši - viņas pat var viegli pārņemt vīrieša lomu, taču tai pašā laikā viņas nav gatavas pārņemt vīriešu pienākumus. Piemēram, sievietes nav gatavas finansiāli uzturēt savu vīrieti. Lielākoties viņas nav naidīgi noskaņotas pret vīriešiem -

viņas vienkārši vēlas draudzīgi sadalīt pienākumus mūsdienu kontekstā.

Ja vīrieši piekritīs šādiem nosacījumiem - viņi viegli atradīs dzīvesbiedri. Lai gan, tas būs grūti sasniedzams tiem, kas atbildīs padomju savienībā vai pat agrāk izveidotā vīrieša tēlam,» uzskata Audrjus Vrubļausks (Audrius Vrubliauskas), flirts.lv mārketinga vadītājs.

Psihologs J.Tilviks piekrīt šim apgalvojumam un piebilst, ka padomju attiecību tips joprojām ir aktuāls. «Sievietes no Baltijas valstīm biežāk apprec ārzemniekus, jo viņi ir pieraduši sadalīt pienākumus un neuzskata, ka kādi konkrēti pienākumi ir tikai sievietēm vai tikai vīriešiem. Mēs neesam sliktāki par tiem vīriešiem, taču mums ir jāmaina mūsu uzskati par dzimumu atšķirībām. Tas nav viegli izdarāms, jo uzskati tika mums ieprogrammēti visa padomju perioda laikā,» apgalvo J.Tilvikas.

Pēc viņa teiktā, šī sadursme starp mūsdienu un tradicionālajiem uzskatiem apgrūtina sieviešu lēmumu par to, kāds vīrietis viņām ir piemērots. «No vienas puses ir vecāki, un no otras puses viedoklis -

kāpēc gan sievietei ir jāpieņem jebkādi lēmumi, ja viņa vēl nav satikusi savu lielisko vīrieti.

Ar augstākām vai zemākām prasībām, sievietes gaida, ka vīrietim piemitīs visas labākās īpašības, un, ja viņam tās nepiemīt, sievietes turpina dzīvot savu dzīvi vienatnē. Dažreiz sievietēm ir vairāki vīrieši, kas aizpilda viens otra nepilnības,» apgalvo psihologs.

Tomēr, kad sieviete sasniedz 35 gadu vecumu, viss mainās un viņas prasības pret vīriešiem dramatiski samazinās. «Vīriešiem šajā vecuma grupā ir augstākas prasības. Sievietes sāk izjust izmisumu, ka viņas paliks vienas, un metas piemērota viņas topošo bērnu tēva meklējumos. Tomēr vīrieši šajā vecuma grupā labi apzinās savu vērtību, un, ja viņi kādreiz grasās precēties, viņi parasti meklē jaunākas meitenes,» skaidro psihologs J.Tilvikas.

Iepazīšanās vietnes veiktajā aptaujā 22% sieviešu apgalvoja, ka

partnera svarīgākās īpašības ir gādība, ģimeniskums un drošības sajūtas nodrošināšana.

Uzticamība un atklātība ir svarīgākās īpašības 16% respondentu. 15% uzsver partnera humora izjūtas svarīgumu, 14% - atklātības un sapratnes nozīmīgumu. Saskaņā ar 11% aptaujāto - viņu partnerim jābūt pievilcīgam un seksīgam.

Tikai 7% sieviešu apgalvoja, ka viņām ir svarīga vīrieša pašapziņa, un tikai 3% vēlas ambiciozu un uz karjeru orientētu partneri. 5 procenti respondentu norādīja, ka vīrietim jābūt mēreni greizsirdīgam un viņš nedrīkst zaudēt pašsavaldīšanos.

2 procenti sieviešu ļoti vēlas, lai vīrietim būtu mašīna un viņš būtu bagāts.

885 sievietes piedalījās pētījumā par sieviešu iepazīšanās paradumiem internetā un kontaktu veidošanu. Pētījuma dalībniecēm bija jābūt vismaz viena iepazīšanās portāla aktīvām lietotājām. Pētījums tika veikts 2014. gada novembra vidū.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu