Valdība virza Streļčenoku apstiprināšanai KNAB vadītāja amatā

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Jaroslavs Streļčenoks

FOTO: LETA

Valdība šodien nolēma virzīt uz Saeimu jautājumu par Jaroslava Streļčenoka apstiprināšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatā. Valdības lēmums bija vienbalsīgs.

Jau ziņojām, ka koalīcijā ietilpstošie politiskie spēki, kā arī seši neatkarīgie deputāti iepriekš pauduši atbalstu Streļčenoka ievēlēšanai Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amatā.

Balsojums par KNAB vadītāju Saeimā varētu notikt 17.novembrī.

Kā ziņots, atbildīgā komisija iepriekš nolēma KNAB priekšnieka amatam virzīt pašreizējo KNAB Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas vadītāja vietnieku Streļčenoku. Kopumā uz biroja vadītāja amatu tika saņemti 13 pretendentu pieteikumi.

Amats ir vakants pēc iepriekšējā KNAB vadītāja Normunda Vilnīša atbrīvošanas no amata.

Kā liecina Streļčenoka dzīvesgājuma apraksts jeb CV, Ekonomikas policijā viņš nostrādājis tikai divus mēnešus - no 2003.gada jūnija līdz augustam. Uzreiz pēc tam viņš sācis strādāt par speciālistu KNAB Valsts amatpersonu interešu konflikta novēršanas nodaļā. 2004.gada janvārī Streļčenoks pārcelts amatā par biroja Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas galveno speciālistu. No 2005.gada aprīļa viņš ir šīs nodaļas vadītāja vietnieks.

2007.gada novembrī Streļčenoks kļuvis par KNAB Ētikas komisijas priekšsēdētāju.

Paralēli darbam KNAB kopš 2005.gada maija Streļčenoks lasa lekcijas Valsts administrācijas skolā. Tur viņš vada arī praktiskās nodarbības valsts ierēdņu mācību kursos par korupcijas novēršanas tēmu.

Apmēram pusgadu Streļčenoks ir darbojies starptautisko ekspertu grupā, kuras pienākums bija izanalizēt un novērtēt, vai Kirgizstāna ir izpildījusi iepriekš uzņemtās saistības korupcijas novēršanas un apkarošanas jomā.

1979.gada 6.novembrī Rēzeknē dzimušais Streļčenoks pēc tautības ir baltkrievs. Vidējo izglītību KNAB priekšnieka amata kandidāts ieguvis, 1998.gadā absolvējot Rēzeknes 2.vidusskolu. Pēc tam viņš mācījies Latvijas Policijas koledžā, kur 2000.gadā saņēmis pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības diplomu. Beidzot koledžu, Streļčenokam piešķirta policijas vidējā komandējošā sastāva darbinieka kvalifikācija izziņas dienesta specializācijā.

Pēc Policijas koledžas absolvēšanas Streļčenoks turpinājis izglītoties Latvijas Policijas akadēmijā, kuru viņš pabeidzis 2003.gadā, iegūstot otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības diplomu un jurista kvalifikāciju. Bakalaura darbu Streļčenoks rakstījis par Interpola lomu ekonomisko noziegumu apkarošanā.

No 2004. līdz 2006. gadam Streļčenoks studējis Latvijas Universitātes Starptautisko attiecību institūtā, kur viņš ieguvis sociālo zinātņu maģistra grādu tiesību zinātnē. Rakstot maģistra darbu, Streļčenoks pētījis lobiju darbības tiesisko regulējumu Eiropas Savienības valstīs un veicis par to salīdzinošo analīzi.

Kā liecina Streļčenoka CV, viņa dzimtā valoda ir krievu, bet latviešu valodu KNAB priekšnieka amata kandidāts pārvalda augstākajā līmenī. Vidēji labi viņš zina arī angļu valodu, savukārt franču valodā Streļčenokam ir pamatzināšanas.

Papildus minētajam Streļčenoks ar ziņojumiem par korupcijas tēmām ir uzstājies vairākās vietēja un starptautiska mēroga konferencēs, šogad maijā iznākusi arī viņa grāmata "Valsts amatpersonām noteiktie ierobežojumi un aizliegumi shēmās".

Uz augšu