Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Šodien tiek atklāts Latvijā pirmais ''Baby Box'' - vieta bērna dzīvībai

FOTO: TVNET foto

Šodien, 2009.gada 8.septembrī, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Intensīvās terapijas nodaļā tiek atklāts Latvijā pirmais Baby Box - vieta bērna dzīvībai.

Baby Box ir vieta zīdainim, kurš citādi nonāktu kādā atkritumu konteinerā vai izgāztuvē. Tā ir iespēja, izglābt bērna dzīvību, ja māte kaut kādu apstākļu dēļ ir gatava pastrādāt noziegumu.

Jau 20.gs. sākumā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā bija vieta, kur atstāt bērnu, gluži kā senākos laikos pie baznīcas vai patversmes. Pirms vairākiem gadiem tieši tajā vietā, kur šobrīd ir izvietots Baby Box - vieta bērna dzīvībai, tika atstāts veselīgs zēns, kuru mediķi nosauca par Jāni Laimīgo.

Projektu Baby Box - vieta bērna dzīvībai - īsteno Bērnu klīniskā universitātes slimnīca sadarbībā ar farmācijas kompāniju Gedeon Richter.

Baby Box mērķis ir ne tikai izglābt mātes nemīlēta un negribēta bērna dzīvību, bet arī rosināt sabiedrībā diskusiju par ģimenes plānošanas jautājumiem un kontracepciju.

Uz augšu
Back