Krievijas ministrs: ja ES nepagarinās sankcijas, Maskava atcels pārtikas embargo

FOTO: ITAR-TASS/SCANPIX

Krievijas ekonomiskās attīstības ministrs Aleksejs Uļukajevs paudis viedokli, ka Eiropas Savienības (ES) sankcijas, kas ir noteiktas uz konkrētu termiņu, netiks pagarinātas, tāpēc ir iespējams, ka Krievija varētu pirms termiņa atcelt tās noteikto embargo pārtikas produktu importam no ES.

«Lielākā daļa sankciju ir noteiktas uz konkrētu termiņu - ne vairāk par gadu, bet dažos gadījumos arī uz īsāku laiku. Tāpēc es uzskatu, ka var sagaidīt, ka tās netiks pagarinātas gadījumā, ja puses uzskatīs, ka ir panāktas vienošanās,» žurnālistiem pirmdien teica Uļukajevs.

Atbildot uz jautājumu, vai pastāv iespēja, ka Krievija atcels pārtikas importa aizliegumu no Rietumvalstīm agrāk, nekā pēc gada, viņš teica: «Bez šaubām, ir iespējams. Eiropas sankcijas ir jāatceļ.»

Krievijas ekonomiskās attīstības ministrs piebilda, ka Krievija vēl nav pieņēmusi lēmumu iesniegt sūdzību Pasaules Tirdzniecības organizācijā (PTO) saistībā ar sankcijām.

«Lēmums par sūdzības iesniegšanu pagaidām vēl nav pieņemts, mēs strādājam pie tiesiskās un tehniskās puses. Tā ir ļoti kompleksa lieta,» teica Uļukajevs.

Krievijas valdība 7.augustā nolēma uz vienu gadu noteikt pilnīgu embargo lielākās daļas pārtikas produktu importam no Eiropas Savienības valstīm, ASV, Austrālijas, Kanādas un Norvēģijas, reaģējot uz to, ka šīs valstis ir noteikušas ekonomiskas sankcijas pret Krieviju saistībā ar tās agresiju Ukrainā. Embargo pakļauto produktu sarakstā ir liellopu gaļa, cūkgaļa, putnu gaļa, desas un citi gaļas produkti, zivis, vēžveidīgie un moluski, piens un piena produkti, piena produktu izstrādājumi uz augu tauku bāzes, dārzeņi, augļi un rieksti .

Lasītākais šobrīd

Uz augšu