Spāņu žurnāls: Dombrovskis saņēmis kukuli par atbalstu Katalonijas neatkarībai

Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis

Latvijas ekspremjers Valdis Dombrovskis saņēmis sešu miljonu eiro kukuli par atbalsta paušanu Katalonijas neatkarībai, atsaucoties uz Spānijas policijas ziņojumu, vēsta spāņu žurnāls «Interviu».

Pats Dombrovskis (V) spāņu žurnālā «Interviu» paustos apgalvojumus par saņemto sešu miljonu eiro kukuli par atbalsta paušanu Katalonijas neatkarībai sauc par absurdu.

Lūgts komentēt žurnālā pausto informāciju, Dombrovskis skaidroja, ka Spānijas iknedēļas erotiskajā tenku žurnālā «Interviu» publicētie apgalvojumi ir absurdi un nepatiesi.

Tajā pašā laikā kataloņu interneta ziņu vietne «El Món» norāda, ka Eiropas Komisija (EK) noraida žurnālā publicētās apsūdzības, uzsverot, ka tās ir pilnīgi nepamatotas.

«Interviu» norāda uz Dombrovska izteikumiem 2013.gadā, kad viņš atradās Latvijas premjerministra amatā. Uz Katalonijas valdībai piederošās ziņu aģentūras «Agencia Catalana de Noticies» jautājumu, vai Latvija atzītu Katalonijas neatkarību, Dombrovskis bija atbildējis, ka «teorētiski, ja process ir leģitīms, kāpēc ne?».

Atsaucoties uz politiķim pietuvinātiem avotiem, žurnāls norāda, ka par šo izteikumu, kā arī samaksu par to iepriekš notikusi vienošanās. Savukārt Spānijas policijas Izlūkošanas nodaļa pēc vairāku mēnešu darba esot secinājusi, ka tai ir droši ticami avoti, lai apgalvotu, ka summa, par kuru notikusi vienošanās, bijusi seši miljoni eiro, kaut arī prasītais apjoms būtu varējis sasniegt desmit miljonus eiro. Vienošanās tehnisko pusi esot pildījusi Dombrovska uzticības persona Sandra Bukane, kura bijusi viņa padomniece.

Tajā pašā laikā ziņu vietne «El Món» vēsta, ka EK noraida pret Dombrovski vērstās apsūdzības. «Mums nav komentāru šiem apvainojumiem, kuri ir pilnīgi nepamatoti,» norādījuši EK pārstāvji.

LETA jau vēstīja, ka 2013.gada septembrī kataloņu sabiedriskā ziņu aģentūra «Agencia Catalana de Noticies» vēstīja, ka Dombrovskis paudis netiešu atbalstu Katalonijas neatkarības centieniem. Vēlāk Spānijas ārlietu ministrs Hosē Manuels Garsija-Margaljo izsaucis uz konsultācijām Latvijas vēstnieku Spānijā Jāni Eichmani, kurš tikšanās laikā norādījis uz Dombrovska intervijas tendenciozu interpretāciju.

Kataloņu ziņu aģentūras pārstāve Laura Pusa uzsvērusi, ka aģentūras ziņā bijuši precīzi citāti. Arī Dombrovskis par aģentūras rakstu neesot sūdzējies.

Uz augšu