/nginx/o/2018/07/16/9718964t1h3205.jpg)
ASV sociālais komunikācijas gigants «Facebook» nolēmis iegādāties mobilās ziņapmaiņas rīku «WhatsApp», kas tika izveidots pirms pieciem gadiem ar mērķi teksta ziņojumapmaiņā ieviest tādas pašas izmaiņas, kādas «Skype» radīja telefonu zvaniem.
Uzņēmumu 2009.gadā dibināja bijušie ASV interneta kompānijas «Yahoo» darbinieki Braiens Ektons un Jans Kūms, tā nosaukumu aizgūstot no frāzes «What's Up».
Dibinot šo uzņēmumu, viņi arī vadījās pēc pārliecības: «Nekādu reklāmu. Nekādu spēļu. Nekādu triku.»
Kompānijas nostāja neiegūt informāciju par lietotājiem, lai izveidotu tiem mērķētas reklāmas, balstīta uz Ukrainā dzimušā Kūma nepatiku pret slepenpolicijas pielietotajām metodēm komunisma valstīs, vēsta investīciju uzņēmuma «Sequoia», kas veicis investīcijas «WhatsApp», valdes loceklis Džims Getzs.
«Jana bērnība likusi viņam novērtēt komunikāciju, kas netiek izsekota un kuru nenoklausās,» norāda Getzs. «Kad viņš ieradās ASV kā 16 gadus vecs imigrants, kurš dzīvoja no pārtikas kuponiem, viņam bija papildu pamudinājums saglabāt saikni ar savu ģimeni Krievijā un Ukrainā.»
Viņš saglabāja uzticību šīm idejām, kad pēc aiziešanas no «Yahoo» viņš kopā ar Ektonu sāka «WhatsApp» izveidi, vēsta Getzs.
Viņu mērķis bija izveidot labāku alternatīvu tradicionālajai SMS ziņapmaiņai pasaulē, kur viedtelefoni kļūst aizvien populārāki.
Tādējādi tika izveidota «WhatsApp», kas ir platforma, lai sūtītu attēlus, video, audio vai teksta ziņojumus bez maksas, izmantojot viedtelefonu interneta datu savienojumus.
Šī aplikācija ir bez maksas, taču pēc viena gada ilgas lietošanas tiek noteikta gada abonēšanas maksa 0,99 dolāru apmērā.
Informācija liecina, ka «WhatsApp» piedzīvojis pārsteidzoši strauju izaugsmi līdz vairāk nekā 450 miljoniem lietotāju, dienā apstrādājot 50 miljardus ziņojumu.
Kopš šā gada sākuma «WhatsApp» nodarbina 50 cilvēkus, no kuriem vairāk nekā 30 ir inženieri. Lai arī kompānijas galvenā biroja ēka atrodas Kalifornijas pilsētā Mauntainvjū, liela daļa tehnoloģiskā darba tiek veikta Krievijā.