Šodien pēdējo dienu var deklarēt otrajā ceturksnī gūtos ienākumus no kapitāla pieauguma

Ilustratīvs attēls

FOTO: Reuters/ScanPix

Šodien ir pēdējā diena, kad uzņēmumiem ir jādeklarē otrajā ceturksnī gūtie ienākumi no kapitāla pieauguma, informēja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

Līdz ar nodokļu reformu ir mainījusies nodokļa nomaksas kārtība no kapitāla pieauguma, proti, ir mainījusies nodokļa likme un deklarācijas iesniegšanas termiņš. 2018.gadā ienākumiem no kapitāla, tai skaitā no kapitāla pieauguma, tiek piemērota nodokļu likme 20% apmērā.

Līdz šai dienai gūtie ienākumi no kapitāla ir jādeklarē tām personām, kuru kopējie ienākumi no darījumiem ar kapitāla aktīviem šī gada otrajā ceturksnī ir pārsnieguši 1000 eiro.

Aprēķinātā nodokļa summa arī turpmāk būs jāiemaksā budžetā ne vēlāk kā 15 dienu laikā no likumā noteiktās deklarācijas par ienākumu no kapitāla pieauguma iesniegšanas dienas. Tādējādi par kapitāla pieaugumu 2018.gada otrajā ceturksnī aprēķinātais nodoklis jāiemaksā valsts budžetā līdz šā gada 31.jūlijam.

VID skaidroja, ka kapitāla pieaugumu nosaka, no kapitāla aktīva atsavināšanas cenas atņemot iegādes vērtību un kapitāla aktīvā veikto ieguldījumu vērtību kapitāla aktīva turēšanas laikā.

    Uz augšu