«Ave Sol» šajos Ziemassvētkos piedāvā divas koncertprogrammas

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: publicitātes

Rīgas kamerkoris un koncertorganizācija «Ave Sol» šajos Ziemassvētkos piedāvā divas koncertprogrammas. 22. decembrī plkst. 16 Latvijas Universitātes Lielajā aulā Johana Sebastiāna Baha «Ziemassvētku oratoriju» un 24. decembrī plkst. 15 un 25. decembrī plkst. 14 Lielajā ģildē koncertus «Ziemassvētku noskaņa».

Jau tradicionāli koncertorganizācija «Ave Sol» Ziemassvētkos piedāvā rīdziniekiem un pilsētas viesiem apmeklēt vairākus bezmaksas koncertus, kurus šogad veido Rīgas kamerkoris «Ave Sol» un tā galvenais diriģents Andris Veismanis, sadarbojoties ar izciliem mūzikas interpretiem. Šajos Ziemassvētkos tiek piedāvātas divas programmas, kas izskanēs trīs koncertos.

Ziemassvētku oratoriju J.S.Bahs komponēja 1734. gadā Ziemassvētku svinībām Leipcigā, bez šīs mūzikas tās nu vairs nav iedomājamas. Oratorijas pamatā ir mūžsenais Bībeles stāsts par Jēzus dzimšanu, ko risina rečitatīvi, savukārt izjūtas atklātas ārijās un korāļos.

Koncertprogramma «Ziemassvētku noskaņa» veidota sadarbībā ar komponistu Jāni Lūsēnu, kurš radījis programmā iekļauto skaņdarbu aranžijas. Koncertā skanēs komponistu Imanta Kalniņa un Jāņa Lūsēna melodijas, kā arī Latvijā un pasaulē populāras un iemīļotas Ziemassvētku dziesmas.

Kopā ar kori muzicēs solisti Kristīne Zadovska, Zigfrīds Muktupāvels un Uģis Roze, zvanu ansamblis «Primus» Kristapa Karpa vadībā, soloģitārists Aivars Gudrais un basģitārists Jānis Lūsēns juniors.

Ieeja visos koncertos ar bezmaksas ielūgumiem, kas no 9. decembra darba dienās no 10.00 – 18.00 saņemami TIKAI Rīgas Kongresu nama «Biļešu paradīzes» kasē.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Lasītākais šodien
Top raksti
Uz augšu