Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

SC deputāti 10.Saeimā izvairās no balsojumiem

SC frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs FOTO: LETA

Izpētot Saeimas deputātu balsojumus, TV3 raidījuma "Nekā personīga" žurnālisti atklājuši, ka šīs, nu jau atlaistās 10.Saeimas deviņos darbības mēnešos "Saskaņas centra" (SC) frakcija ir bijusi visneaktīvākā. SC Saeimas frakcijas priekšsēdētājs un viens no partijas premjera amata kandidātiem Jānis Urbanovičs vispār nav piedalījies 653 balsojumos no Saeimā notikušajiem balsojumiem.

Tas aptuveni trīskārt pārsniedz otru lielāko Saeimas nebalsotāju – pie frakcijām nepiederošo deputātu Visvaldi Lāci, kurš nav balsojis 238 reizes.

Nenobalso gandrīz piecus tūkstošus reižu

Kopā SC deputātiem ir reģistrēti 4888 nebalsošanas gadījumi. Salīdzinoši otrajai neaktīvākajai frakcijai – "Par labu Latviju" (PLL) tādu gadījumu ir bijis 1659. "Vienotības" deputāti nav balsojuši 1497 gadījumos, bet Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) - 1440. Visaktīvāk balsojumos ir piedalījusies "Visu Latvijai!"-TB/LNNK frakcija, kurai bijuši tikai 370 nebalsošanas gadījumi.

Visi saskaņieši balsoja pret Šlesera izdošanu kratīšanai

"Nekā personīga" veiktajā pētījumā konstatēts, ka no 1394 atklātajiem balsojumiem tikai 75 ir piedalījušies visi SC deputāti. SC ar simtprocentīgu interesi balsojuši gadījumos, kad izskatīti projekti par valsts finanšu sadali, pilsonības un imigrācijas jautājumiem, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušajiem, valsts svētku un atceres dienām, pašvaldību pilnvarām, bāriņtiesām, Kriminālprocesa, Civilprocesa un Administratīvo pārkāpumu kodeksa grozījumiem, regulējumu radio un televīzijas jomā, kā arī autopārvadājumu un būvniecības nozarēs. Pilnībā visi "Saskaņas centra" deputāti balsojuši arī par uzticības izteikšanu ZZS vides un reģionālās attīstības ministram Raimondam Vējonim un pret Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja lūgumu atļaut veikt kratīšanu PLL frakcijas deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietās.

Biežo nebalsošanu paskaidrot nespēj

Urbanovičs par pētījuma rezultātiem izskatījās pārsteigts un solīja ar to iepazīties detalizētāk. Viņš piekrita, ka bieži nav bijis Saeimas zālē balsojumu laikā, jo runājis ar žurnālistiem, bet tomēr tik lielu savu un savas partijas biedru nebalsošanas gadījumu skaitu nespēja argumentēti izskaidrot. "Es papētīšu un arī varbūt būšu sašutis. Bet bieži vien tā ir tā ceturtā poga balsojumā. Tā arī ir attieksmes paušana," intervijā raidījumam sacīja Urbanovičs.

Uz augšu
Back