O, 16.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Dombrovskis ielūdzis Medvedevu apmeklēt arī Latviju

LETA
Dombrovskis ielūdzis Medvedevu apmeklēt arī Latviju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 23

Latvijas ​Premjers Valdis Dombrovskis piektdien, tiekoties ar Krievijas prezidentu Dmitriju Medvedevu, ielūdzis viņu apmeklēt arī Latviju. Abu augsto amatpersonu tikšanās laikā galvenais sarunas temats bijis ekonomika un abu valstu sadarbošanās uzlabošana. Dombrovskis uzaicinājis Medvedevu apmeklēt arī Latviju.

Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) un Krievijas premjers Dmitrijs Medvedevs šodien tikšanās laikā pievērsušies Latvijas gāzes tirgus liberalizācijas jautājumam, un Latvijas premjers solījis respektēt ar «Latvijas Gāzes» (LG) privatizācijas līgumu valsts uzņemtās saistības.

Šī jautājuma pārrunāšanas iniciatore bijusi Krievijas puse un pārrunās pieaicināts arī kompānijas «Gazprom» prezidents Aleksejs Millers, pastāstīja premjers. Dombrovskis sarunā uzsvēris, ka

Latvija respektē tās saistības, kuras ir uzņēmusies ar LG privatizācijas līgumu,

un ir gatava konstruktīvām sarunām ar LG akcionāriem, lai atrastu sabalansētu un pārdomātu risinājumu.

Jau ziņots, ka Latvijas valdība vēl nav izšķīrusies par kādu no gāzes tirgus liberalizācijas modeļiem, ko no mūsu valsts prasa Eiropas Savienības (ES) direktīvas. Problēmas rodas, jo ES prasa gāzes tirgus liberalizāciju vēl pirms LG monopolstāvokļa beigām, kas privatizācijas līgumā paredzēts 2017.gadā. Ekonomikas ministrijai ir uzdots turpināt padziļināti analizēt dažādu risinājumu priekšrocības un trūkumus.

Pārrunāti ekonomikas jautājumi

«Tikšanās laikā pamatā pārrunājām jautājumus par sadarbību ekonomikas un transporta jomās. Attiecībā uz transporta jomu bija jautājumi, kas skar Austrumu Rietumu tranzīta koridora attīstību, gan autotransporta, gan dzelzceļa pārvadājumu jomās,» teica Dombrovskis.

Viņš informēja, ka pārrunātas arī sadarbības uzlabošanas iespējas robežšķērsošanas caurlaides spēju palielināšanā lielajos robežšķērsošanas punktos Terehovā un Grebņevā, veidojot arī vienkāršotus robežšķērsošanas punktus, lai daļu transporta plūsmas novirzītu uz citiem punktiem un uzlabotu caurlaides spēju.

Dombrovskis informēja, ka viens no būtiskākajiem jautājumiem, kas apspriests ar Medvedevu, bija Latvijas pārtikas produktu eksports. «Krievija ir viens no būtiskākajiem eksporta tirgiem Latvijai. Uzrunājām jautājumus par ierobežojumiem, ko Krievija ir noteikusi dzīvu cūku importam un sertifikācijas prasības pārtikas pārstrādes uzņēmumiem un pārbaudes, kas tiek veiktas kontekstā ar Krievijas, Baltkrievijas un Kazahijas muitas savienību. Lai veicot šīs pārbaudes un sertifikācijas, Latvijas uzņēmumiem netiktu piemēroti kaut kādi mākslīgi šķēršļi. No Krievijas puses saņēmām apliecinājumu, ka nekādi mākslīgi šķēršļi netiks likti,» stāstīja Dombrovskis.

Premjers ar Medvedevu arī vienojās par Latvijas Krievijas starpvaldību komisijas darba aktivizēšanu. «Pagājušajā gadā starpvaldību komisija nenotika, lielā mērā saistībā ar Krievijas vēlēšanām. Vienojāmies, ka šogad starpvaldību komisija tomēr jānotur un ir jāvirza uz priekšu visi praktiskie jautājumi,» teica premjers.

Kopumā vērtējot tikšanos ar Medvedevu,

Dombrovskis atzina, ka saruna bijusi ļoti konstruktīva.

Latvijas politiķis pauda cerību, ka tā dos turpmāku stimulu abu valstu sadarbības attīstībai. «Jāatzīst, ka ekonomiskā sadarbība pēdējā gada laikā ir labi attīstījusies. Pašreiz būtu svarīgi šo pozitīvo dinamiku noturēt,» sacīja Dombrovskis.

Par abu valstu politiskajām attiecībām tikšanās laikā neesot runāts, jo galvenās bijušas ekonomiskās attiecības.

Dombrovskis tikšanās laikā uzaicinājis Krievijas premjeru apmeklēt Latviju. «Medvedeva kungs bija atvērts šim uzaicinājumam,» uzskata Dombrovskis, taču viņš nevarēja nosaukt konkrētu laiku, kad Medvedevs varētu ierasties Latvijā, jo šāda vizīte prasa rūpīgu sagatavošanos, lai būtu piepildīta ar saturu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu