Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Valmierā nodeg ekovates ražotne

FOTO: LETA

Aizvadītajā naktī Valmierā nodedzis ekovates ražotnes angārs aptuveni 1000 kvadrātmetru platībā, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvaldes komandieris Jānis Skrastiņš.

Izsaukumu uz notikuma vietu ugunsdzēsēji saņēmuši jau vakar pēc plkst.20. Zvanījuši objekta apsardzes darbinieki. Sākumā uguns liesmas bija pārņēmušas aptuveni trešdaļu ražotnes angāra, bet, kamēr ieradās papildspēki, angārs jau bija aizdedzies visā 1000 kvadrātmetru platībā. Liesmas izplatījās strauji, jo ekovate - siltumizolācijas materiāls - tiek ražota no koksnes.

Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēka dzēšanā piedalījās ugunsdzēsēji no Valmieras, Strenčiem un Smiltenes. Dažu stundu laikā angārs nodega pilnībā, taču no liesmām izdevās pasargāt vismaz blakus esošās rūpnieciskās būves. Cilvēki ugunsgrēkā necieta, pastāstīja Skrastiņš.

Šorīt ugunsdzēsēji joprojām strādā notikuma vietā.

Ekovates ražotne pieder SIA "Vekover". Kā liecina informācija uzņēmuma mājaslapā, ražotne Valmierā ir modernākā šāda veida rūpnīca Austrumeiropā un apjomīgākā Baltijā. Sākotnēji plānots, ka rūpnīca ar sākotnējo jaudu gadā ražos 2000 tonnu ekovates, pārstrādājot 1600 tonnas makulatūras. Rūpnīcā uzstādītas Somijas firmas "Makron" tehnoloģiskās iekārtas.

Kopumā ražotnes projektā investēti vairāk nekā 1 000 000 eiro (700 000 latu), piesaistot arī Eiropas Savienības (ES) struktūrfonda līdzekļus. Ražotnes kopējā platība ir 1400 kvadrātmetri, un tā tika atklāta 2007.gada pavasarī.

"Vekover" ekovates ražošanas izejviela ir otrreiz pārstrādājamā makulatūra, kas ražošanas gaitā tiek apstrādāta, vairākkārt smalcināta, atdalīta no piemaisījumiem, līdz kļūst par ekoloģiski tīru siltumizolācijas materiālu.

2009.gada 3.augustā tika noslēgts līgums starp Vides ministriju - programmas "Vides politikas integrācijas programma Latvijā" apsaimniekotāju - un "Vekover" par projekta "Vides tehnoloģijas pārnese makulatūras pārstrādes uzņēmumā Valmierā - dažādojot uzņēmuma produkciju un samazinot oglekļa emisiju" īstenošanu.

Kā liecina SIA "Firmas.lv" informācija, uzņēmuma "Vekover" īpašnieki ir SIA "Zaļā josta" ar 68,33% daļu, SIA "Eko cikls" ar 25% daļu un Jānis Lapsa ar 6,67% uzņēmuma daļu.

Uz augšu
Back