Šodienas redaktors:
Māris Kūrēns
Iesūti ziņu!

Pirts ventilācija

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto

Svarīga ir svaiga, skābekļa bagāta gaisa pieplūdes nodrošināšana pērtuves telpā.

Ventilācijai īpaša uzmanība jāpievērš komfortablās pirtīs ar biezām sienām

Svaiga gaisa trūkuma gadījumā būs apgrūtināta elpošana un radīsies nogurums. Ventilācija nodrošina gaisa plūsmu sajaukšanos pērtuves telpā. Aukstais gaiss ieplūst apkures ierīces apakšējā zonā, plūstot caur krāsni, vai telpas daļu ap krāsni, tas sasilst un ceļas augšā pie griestiem. Ventilācijas, gaisa izejas atveri parasti ierīko pa diagonāli no krāsns pretējā stūrī. Atveres ir vismaz divas, viena 1-1,2 metru augstumā no grīdas, otra pie griestiem. Abas atveres savstarpēji savieno, un kopējā eja tiek novadīta pamatventilācijas sistēmā vai uz bēniņiem, vai tieši uz jumta. Atverēs tiek iestrādāti aizbīdņi, ar kuriem regulē gaisa plūsmas cirkulāciju. Šādi ierīkota ventilācija paātrinās pērtuves telpas sasilšanu. Ja netiek ierīkota ventilācija, sakarsētais gaiss koncentrēsies ap krāsni un telpa sasils daudz ilgāk un nevienmērīgāk, nenotiks gaisa plūsmu cirkulācija.

Ja ir ierīkota automātiskā elektriskās apsildīšanas iekārta, var novērot, ka ierīce atslēdzas priekšlaicīgi, jo gaiss, kas sakrājies ap krāsni, ir pietiekoši sasilis. Tajā pašā laikā uz lāvām tuvāk griestiem nepieciešamā gaisa temperatūra vēl nav sasniegta.

Ventilācijas ne mazāk svarīga funkcija ir svaiga, skābekļa bagāta gaisa pieplūdes nodrošināšana pērtuves telpā. Īpaši svarīgi, ja lieto elektriskās sildīšanas ierīces, kuras silšanas procesā neitralizē skābekli. Pērtuves telpas gaisā pakāpeniski mazinās skābekļa daudzums un tiek apgrūtināta elpošana.

Pēc pirts apmeklējuma attaisa ventilācijas atveres pilnībā, kā arī dūmvada atveri

Ziemā telpas vēdināšanai var veltīt ap divām stundām, vasarā parasti ventilācijas atveres tur atvērtas visu laiku līdz nākamajai krāsns kurināšanas reizei.

Ieejošo ventilācijas atveri neierīko pērtuves lejasdaļā, pie grīdas, un izejošo – tajā pašā līmenī pie citas sienas. Nenotiks gaisa plūsmas cirkulācija, pie griestiem būs par karstu, bet pie grīdas par aukstu.

Ieejošo ventilācijas atveri neierīko pērtuves lejasdaļā, pie grīdas, un izejošo – griestu līmenī pie sienas. Siltais gaiss izplūdīs, nesajaucies ar auksto gaisu, kas plūst no lejasdaļas. Šāda pirts ilgi sils. Reizēm šāda ventilācija pie griestiem tiek izveidota papildus īslaicīgai lietošanai, kad pie griestiem kļūst pārāk karsts.

Kā ierīko. Ieejošā ventilācijas atvere var tikt ierīkota telpas lejasdaļā aiz krāsns, pie grīdas, lai krāsns atrastos gaisa plūsmas ceļā. Izejošā – tieši grīdā, ar noteikumu, ka ventilācijas eja savieno pagraba telpu ar izeju blakus telpā vai pirts ārpusē. Šāda sistēma dod iespēju ekonomiski izmantot siltumu, nodrošina pagraba telpas mitrā gaisa sasilšanu un izžūšanu. Pirtī neieplūst nepatīkamas smakas no pagraba telpas.

Ieejošo aukstā gaisa ventilācijas atveri ierīko nedaudz augstāk par krāsni. Izejošo – pretējā sienā, nedaudz zemāk par ieejošā gaisa atveri. Aukstais gaiss krāsns karstā gaisa iedarbībā tieksies uz augšu, pie griestiem. Pakāpeniski atdziestot, plūdīs uz lejasdaļu; satiekoties ar aukstā gaisa plūsmu, veidosies ventilatora efekts un gaiss tiks izvadīts ārā.

Ja krāsns kurtuve atrodas pašā pērtuvē, krāsni ierīko tā, lai gaisa atvere atrodas zemāk par grīdas līmeni; izejošo atveri arī lejasdaļā, bet virs grīdas līmeņa. Gaisa cirkulāciju un vilkmi nodrošinās krāsns caur dūmvadu.

Komentāri
Svarīgākais
Uz augšu