"Luminor Group" vadītājs: "Luminor" visvairāk interesē biznesa klienti un komerciāli aktīvas privātpersonas

"Luminor Group" valdes priekšsēdētājs Erki Rāzuke

FOTO: Ieva Makare/LETA

"Luminor Bank" paplašināšanās vietā koncentrēsies uz efektivitātes paaugstināšanu un savas darbības fokusēšanu, un par vispievilcīgākajiem klientiem tā uzskata biznesa klientus un komerciāli aktīvas privātpersonas, paziņojis "Luminor Group" vadītājs Erki Rāzuke.

"Patlaban "Luminor" ir pārāk plaša," sacīja Rāzuke intervijā ziņu aģentūrai BNS. Viņš teica, ka banka, kas specializējusies uz vienu reģionu un šaurāku jomu, kas ir iespējams tehnoloģiju attīstības un stingrākas banku regulēšanas dēļ, ir efektīvāka un pelnošāka nekā banka, kas darbojas daudzās valstīs un dažādās jomās.

Rāzuke teica, ka "Luminor Bank" vispievilcīgākie ir biznesa klienti un komerciāli aktīvas privātpersonas. Lai gan "Luminor" plāno būt universāla banka visās trīs Baltijas valstīs, tā koncentrēsies uz sabiedrības ekonomiski aktīvāko daļu. Viņš teica, ka "Luminor" tirgus daļai banku sektorā vajadzētu saglabāties apmēram 20% vai nedaudz zemākā līmenī.

Pēc "Luminor Group" vadītāja teiktā, "Blackstone" lēmums iegādāties "Luminor" akciju kontrolpaketi atbilst plānai padarīt banku efektīvāku. Pēc Rāzukes teiktā, "Blackstone" ir tā dēvētais pārveidojošais investors, kas iegūst līdzdalību uzņēmumā, kad tas var augt vai tikt padarīts efektīvāks.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka par Baltijas valstīs strādājošās "Luminor Bank" stratēģisko investoru kļūs investīciju fonds "Blackstone", ieguldot miljardu eiro.

Darījuma ietvaros "Blackstone" iegādāsies 60% "Luminor Bank" akciju un kļūs par vairākuma akciju īpašnieku līdzās bankas pašreizējiem akcionāriem "Nordea Bank" un "DNB Bank ASA", kuriem katram turpmāk piederēs 20% akciju. Vienlaikus "Blackstone" un "Nordea Bank" noslēguši papildu vienošanos par "Nordea" 20% akciju pārdošanu tuvāko gadu laikā.

Darījumu plānots slēgt 2019.gada pirmajā pusgadā pēc Eiropas Centrālās bankas un vietējo uzraudzības iestāžu apstiprinājumu saņemšanas.

"Blackstone" dibinātājs ir amerikāņu uzņēmējs un investors Stīvens Švarcmans. Viņa bagātība tiek lēsta 13,4 miljardu ASV dolāru apmērā. Žurnāla "Forbes" pasaules miljardieru sarakstā viņš ieņem 113.vietu. 2017.gadā no janvāra līdz augustam viņš vadīja ASV prezidenta Donalda Trampa Stratēģijas un politikas forumu.

Tāpat ziņots, ka 2017.gada oktobra sākumā Baltijas valstīs darbu sāka "Nordea Bank" un DNB apvienotā banka "Luminor Bank". Latvijā apvienošanās procesā "Nordea Bank" Latvijas filiāle nodeva aktīvus "DNB Bankai", kura mainīja nosaukumu pret "Luminor Bank". Pēc aktīvu apmēra "Luminor Bank" šogad jūnija beigās bija otra lielākā banka Latvijā.

Šogad marta beigās tika parakstīts Latvijā, Lietuvā un Igaunijā strādājošo "Luminor Bank" apvienošanas līgums. Pārrobežu apvienošanās paredz, ka Latvijā un Lietuvā strādājošās "Luminor Bank" pievienos Igaunijas "Luminor Bank". Pēc apvienošanās Igaunijas "Luminor Bank" darbosies Latvijā un Lietuvā ar filiāļu starpniecību.

Uz augšu