C, 18.08.2022.

Augulis aicina transporta ministrus iesaistīties kravu loģistikas centra attīstībā lidostā "Rīga"

TVNET/LETA
Augulis aicina transporta ministrus iesaistīties kravu loģistikas centra attīstībā lidostā "Rīga"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Uldis Augulis.
Uldis Augulis. Foto: Paula Čurkste/LETA

Satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) otrdien Ķīnas un 16 Centrālās un Austrumeiropas valstu jeb "16+1" transporta ministru sanāksmē aicināja dalībvalstis iesaistīties kravu loģistikas centra attīstībā starptautiskajā lidostā "Rīga" un intermodālā termināla attīstībā "Rail Baltica" projekta ietvaros, pavēstīja Satiksmes ministrijā.

Ministrijā informēja, ka sēdes laikā Serbijas galvaspilsētā Belgradā valstu ministrus iepazīstināja ar pašreizējo metodoloģiju Rietumbalkānu prioritāro projektu saraksta izstrādei un iespēju izmantot šo metodoloģiju prioritāšu saraksta izveidei visās Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīs un Ķīnā. Sanāksmes laikā valstis vienojās paaugstināt transporta infrastruktūras projektu efektivitāti, kopīgi darbojoties pie projektu plānošanas un realizēšanas.

"Latvija, kas sevi pozicionē kā aktīvu Eirāzijas piegāžu ķēžu dalībnieci un lielas pūles velta Eirāzijas kontinenta maksimāli efektīvas un visām pusēm izdevīgas savienojamības nodrošināšanai, augstu vērtē "16+1" formātu un aktīvi tajā darbojas. Mēs soli pa solim sasniedzam praktiskus sadarbības rezultātus ar Ķīnu un citām "Josla un ceļš" valstīm," pauda Augulis.

Ministrs sanāksmē aicināja Ķīnu un "16+1" formāta partnerus iesaistīties kopīgos projektos, piemēram, kravu loģistikas centra attīstībā starptautiskajā lidostā "Rīga" un intermodālā termināla attīstībā "Rail Baltica" projekta ietvaros, kas paredz integrēt Baltijas valstu dzelzceļa tīklu Eiropas dzelzceļa sistēmā. Sēdes dalībniekus informēja par iespēju Salaspilī - vietā, kur krustosies Eiropas standarta 1435 mm un 1520 mm platuma sliedes, attīstīt Baltijas valstīs lielāko loģistikas centru ar inovatīvām tehnoloģijām.

Augulis sanāksmes dalībniekus aicināja iesaistīties arī industriālā parka attīstībā Rīgas brīvostā, piedāvājot 450 hektāru platību industriālo projektu attīstībai, kā arī atgādināja Ziemeļu ostas projekta attīstīšanas iespējas Ventspilī, kur ir iespēja izbūvēt jaunu daudzfunkcionālu ostu.

Vizītes ietvaros notika arī divpusējā tikšanās ar Ķīnas transporta ministru, kuras laikā puses pārrunāja līdzšinējo sadarbību transporta un loģistikas jomā. Vienlaikus notika vienošanās par nākamajiem veicamajiem darbiem ministriju starpā, lai attīstītu sadarbību noteiktajās prioritārajās jomās: aviācijā, dzelzceļa, ostu un termināļu, kā arī industriālo zonu jomā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu