Veikalos atkal varēs nopirkt jaudīgos putekļusūcējus

FOTO: Pixabay

 Eiropas Savienības (ES) Tiesa atcēlusi energomarķējuma regulu, kas iepriekš ierobežoja veikalos nopērkamo putekļusūcēju jaudu, liecina ES Tiesas publicētā informācija.

Regula ES darbojās jau četrus gadus, kopš 2014.gada 1.septembra, nosakot patēriņa marķējumu putekļusūcējiem. Marķējuma mērķis bija informēt patērētājus par enerģijas efektivitāti un tīrīšanas kvalitāti.

ES Tiesa regulu atcēlusi, jo britu tehnoloģiju kompānija "Dyson" vērsusies tiesā, norādot, ka regulējums maldina patērētājus par enerģijas efektivitāti, proti, putekļusūcēju parametri netiekot noteikti pēc testēšanas reālajā dzīvē.

Pēc kompānijas domām, Eiropas Komisijas (EK) izvēlētā testēšanas metode, kas izvēlēta, lai noteiktu putekļusūcēju enerģijas patēriņu, bijusi neprecīza. Proti, EK, testējot putekļusūcējus, to darījusi izmantojot tukšas putekļusūcēju tvertnes, taču kompānija iebilst, ka tas neatspoguļo ierīces izmantošanu reālā situācijā, jo ierasti tīrīšana notiek ar pilnu tvertni.

Nolemts, ka mērījumu metodei būs jābūt precīzai, testējot putekļusūcējus ar piepildītu tvertni līdz zināmam līmenim, lai nodrošinātu pamatotus testēšanas rezultātus, ka atbilst reālajai situācijai.

Ņemot vērā, ka noskaidrotie apstākļi par tvertnes saturu ir būtiski visiem energoefektivitātes marķējumā esošajiem rādītājiem regula ir atceļama pilnībā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka, sākot no pērnā gada septembra ES vairs nebija iespējams iegādāties putekļusūcējus, kuru jauda pārsniedz 900 vatus (W), jo regula sāka attiekties arī uz putekļusūcējiem ar ūdens filtru, savukārt iepriekš tā attiecās tikai uz sausās tīrīšanas putekļusūcējiem.

Uz augšu