KNAB nolēmis pagaidām neizmaksāt Ždanokas partijai valsts finansējumu
Papildināts

Tatjana Ždanoka FOTO: Evija Trifanova/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nolēmis neizmaksāt Tatjanas Ždanokas vadītajai partijai "Latvijas Krievu savienība" (LKS) paredzēto valsts budžeta finansējumu.

KNAB pieņēma lēmumu neizmaksāt LKS piešķirto valsts budžeta finansējumu uz šīs partijas norādīto kontu, jo tas nav atvērts Latvijā reģistrētā kredītiestādē. Ja partija atvērs kontu Latvijā reģistrētā iestādē, tad finansējums tiks pārskaitīts, aģentūru LETA informēja KNAB.

Ždanoka aģentūrai LETA pastāstīja, ka īsi pēc vēlēšanām partija vērsusies 15 Latvijā reģistrētās kredītiestādēs ar lūgumu atvērt valsts finansējuma saņemšanai nepieciešamo bankas kontu. Lai gan atbilde par konta atvēršanu līdz šim nav saņemta no vairuma banku, trīs uzņēmumi - bankas "Swedbank", "Citadele" un "Luminor" - partijai konta atvēršanu jau atteikuši, sacīja Ždanoka, piebilstot, ka atteikuma iemesli neesot tikuši paskaidroti.

Ždanoka sola pārsūdzēt KNAB lēmumu. Viņa uzsvēra, ka attiecīgajā likumā patlaban esot kolīzija, jo pienākums politiskajām organizācijām atvērt kontu Latvijā reģistrētās kredītiestādēs pašām bankām neesot saistošs.

Partijas līdere atgādināja, ka vēl pavasarī LKS mēģināja atvērt kontu kādā no Latvijā reģistrētajām kredītiestādēm, taču "visas lielās bankas atteica". Partija jau tad bija vērsusies gan KNAB, gan arī Finanšu un kapitāla tirgus komisijā un Patērētāju tiesību aizsardzības centrā. Neredzot risinājumu, konts atvērts Lietuvā reģistrētā kredītiestādē "Paysera".

Atbilstoši likumam, lai saņemtu valsts budžeta finansējumu, partijai jāatver atsevišķu kontu Latvijā reģistrētā kredītiestādē. KNAB lēmumu politiskā partija var pārsūdzēt Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā. Lēmuma pārsūdzēšana neaptur tā darbību.

LKS gadā bija paredzēti 19 179 eiro, bet kopumā četros gados 76 716 eiro, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija.

Saskaņā ar likumu, valsts budžeta finansējumu piešķir partijai, par kuru iepriekšējās Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā 2%. Partijām piešķir 71 centu kalendārā gada laikā par katru iegūto balsi. Valsts budžeta finansējumu piešķir uz četriem gadiem un izmaksā, sākot ar nākamo kalendāro gadu pēc Saeimas vēlēšanām. Divu procentu barjeru 13.Saeimas vēlēšanās pārvarēja desmit partijas un partiju apvienības.

Šonedēļ KNAB pieņēma lēmumus par valsts budžeta finansējuma piešķiršanu. Valsts budžeta finansējumu piešķir uz četriem gadiem, izmaksājot Latvijā reģistrētas kredītiestādes kontā, veicot maksājumus četras reizes gadā - līdz 15.janvārim, līdz 15.aprīlim, līdz 15.jūlijam, līdz 15.oktobrim. Izmaksas sāk veikt ar nākamo kalendāro gadu pēc Saeimas vēlēšanām.

Jau ziņots, ka saskaņā ar likumu un Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā ievietoto informāciju, partija "Saskaņa" četru gadu laikā kopumā saņems 474 612 eiro. Partija "KPV LV" četru gadu laikā saņems 341 548 eiro, Jaunā konservatīvā partija - 325 728 eiro, "Attīstībai/Par!" - 288 784 eiro, apvienība "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK - 264 012 eiro, Zaļo un zemnieku savienība - 237 636 eiro, "Jaunā Vienotība" - 160 576 eiro, Latvijas Reģionu apvienība - 99 448 eiro, bet "Progresīvie" saņems 62 700 eiro.

Uz augšu
Back