Tiesā prasa būvmateriālu tirgotāja ''Kesko Senukai Latvia" maksātnespēju

FOTO: Ivars Soikāns/LETA

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā iesniegts pieteikums atzīt būvmateriālu tirgotāju ''Kesko Senukai Latvia'' par maksātnespējīgu, liecina informācija Maksātnespējas kontroles dienesta mājaslapā.

Maksātnespējas pieteicējs ir nekustamo īpašumu izīrēšanas un pārvaldīšanas uzņēmums SIA "Brīvības centrs".

"Brīvības centra" valdes loceklis Aleksandrs Tralmaks aģentūrai LETA sacīja, ka "Kesko Senukai Latvia" ir parādā uzņēmumam 56 000 eiro par 2017.gadu. "Runa ir par meliem un krāpšanos par vienu no nomas maksas komponentēm - veikala apgrozījumu. Ir bijušas daudzas sarunas, mūs ir barojuši ar solījumiem, taču nevienu dokumentu par Liepājas veikala apgrozījumu tā arī nav varējuši parādīt. Tā ir jauna, lietuviešiem raksturīga biznesa kultūra Latvijā, tāpēc nācās vērsties tiesā," viņš teica.

Kā aģentūrai LETA norādīja "Kesko Senukai Latvija", SIA "Brīvības centrs" tiesā iesniegtais pieteikums par uzņēmuma atzīšanu par maksātnespējīgu ir pilnībā nepamatots. "Kesko Senukai Latvija" ieskatā SIA "Brīvības centrs" pieteikumam nav tiesiskā pamata, turklāt tas galvenokārt balstās uz nepatiesiem argumentiem un pieņēmumiem, kas nostiprina uzņēmuma pozīciju tam, ka SIA "Brīvības centrs" un tā pārstāvji bez tiesiskā pamata vēlās netaisnīgi iedzīvoties uz kompānijas rēķina.

Vienlaikus "Kesko Senukai Latvija" norādīja, ka tā veica un turpinās veikt uzņemto līgumsaistību izpildi pret saviem esošajiem sadarbības partneriem, piegādātājiem un citiem pakalpojumu sniedzējiem, turklāt uzņēmums turpinās attīstīt "K Senukai" zīmolu Latvijā.

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa ''Kesko Senukai Latvia'' maksātnespējas procesa lietu plāno skatīt šogad 20.decembrī, plkst.14.30.

''Kesko Senukai Latvia'' maksātnespējas procesa administratora pretendente ir Lāsma Veipe.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka "K Senukai" zīmola īpašnieces "Kesko Senukai Latvia" apgrozījums pagājušajā gadā bija 55,158 miljoni eiro, kas ir par 13,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi pieauga par 29,7% - līdz 4,61 miljonam eiro.

"Kesko" ir tirdzniecības uzņēmumu grupa ar 20 mazumtirdzniecības ķēdēm, piemēram, "K-rauta", "Rautia", "Byggmakker", "Konekesko", "Senukai", "Asko", "Sotka", "Citymarket", "Anttila", "Intersport". "Kesko" grupas uzņēmumi darbojas vairākās valstīs - Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Krievijā un Baltkrievijā.

"Kesko Senukai Latvia" iekļauts "Kesko" grupā, kas Baltijas jūras reģionā aptver vairāk nekā 2000 vienota tīkla veikalu. "Kesko" koncernā ietilpst tādi uzņēmumi kā "Senuku prekybos centras", SIA "Konekesko Latvija", SIA "Daugavkrasts M", SIA "Kesko Real Estate Latvia", SIA "K Prof", SIA "K-rauta", SIA "Mežciems Real Estates", SIA "Polo LS", SIA "TP Real Estate", "Konekesko Oy", "VV-Auto Group Oy", "Konkekesko Lietuva UAB", "Konekesko Eesti AS", SIA "Baltic RED", UAB "Mokilizingas".

Uz augšu
Back