"ABLV Bank": Izmaksas bankas kreditoriem sāksies ne agrāk kā 2-3 mēnešus pēc metodoloģijas apstiprināšanas FKTK padomē

"ABLV bank" logo.

FOTO: Reuters / Scanpix

Izmaksas likvidējamās "ABLV Bank" kreditoriem sāksies ne agrāk kā 2-3 mēnešus pēc metodoloģijas apstiprināšanas Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomē, sacīja bankas likvidators Arvīds Kostomārovs.

"Metodoloģija tiks piemērota visiem likvidējamās bankas kreditoriem un to saistītajiem partneriem. Tajā noteiktas rūpīgas kreditoru pārbaudes prasības, kas ir augstākas nekā šī brīža labākā starptautiskā prakse. Paredzēts, ka kreditoriem izmaksas varētu sākt ne agrāk kā 2-3 mēnešus pēc metodoloģijas apstiprināšanas FKTK padomē," teica Kostomārovs.

Viņš arī atzīmēja, ka metodoloģiju noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanai un sankciju atbilstības kontrolei 2018.gada augustā izstrādāja auditorkompānija EY. Pusgada laikā metodoloģija tika precizēta un papildināta, ņemot vērā visu ieinteresēto pušu priekšlikumus un papildinājumus.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka FKTK pirmdien saņēmusi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienesta) saskaņoto "ABLV Bank" kreditoru pārbaužu metodoloģiju. FKTK padome lēmumu par "ABLV Bank" kreditoru pārbaužu metodoloģijas apstiprināšanu plāno pieņemt tuvākajās dienās.

Jau vēstīts, ka ir ieildzis "ABLV Bank" kreditoru izvērtēšanas metodoloģijas apstiprināšanas process.

Tāpat ziņots, ka Eiropas Centrālā banka no 2018.gada 12.jūlija ir anulējusi "ABLV Bank" izsniegto licenci.

Maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, "ABLV Bank" akcionāri ārkārtas sapulcē 2018.gada 26.februārī nolēma sākt bankas pašlikvidāciju, bet FKTK padome 2018.gada 12.jūnijā atļāva "ABLV Bank" sākt pieteikto pašlikvidācijas procesu.

"ABLV Bank" problēmas radās pēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla ("FinCEN") februāra vidū paziņotā, ka tā plāno noteikt sankcijas "ABLV Bank" par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. "FinCEN" publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka "ABLV Bank" vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazināt draudus savām augsta riska darbībām.

Uz augšu