Vēbers pēc ievēlēšanas gatavs darīt visu, lai bloķētu "Nord Stream 2" projektu

FOTO: AFP / Scanpix

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu vadošais konservatīvā bloka kandidāts Vācijas politiķis Manfrēds Vēbers intervijā Polijas laikrakstam "Polska Times" pavēstījis, ka darīs visu iespējamo, lai apturētu Krievijas īstenoto gāzesvada projektu "Nord Stream 2", ja viņš tiks ievēlēts Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatā.

Eiropas Tautas partijas (EPP) līderis Vēbers žurnālistiem norādījis, ka Eiropas Savienības (ES) interesēs nav palielināt bloka atkarību no Krievijas gāzes, un viņš darīs visu, kas ir viņa spēkos, lai liegtu šā gāzesvada celtniecības pabeigšanu.

"Nord Stream 2" būs Baltijas jūrā ieguldīts savienojums, kas nodrošinās dabasgāzes transportēšanu vairāk nekā 1200 km attālumā no gāzes krātuvēm Krievijā līdz klientiem Eiropā. Paredzēts, ka "Nord Stream 2" divu cauruļvadu sistēma palīdzēs Eiropai nodrošināt tās nākotnes gāzes importa vajadzības ar jaudu 55 miljardi kubikmetru gāzes gadā.

Šā projekta kritiķi uzskata, ka tas palielinās Eiropas atkarību no Krievijas, bet atbalstītāji uzsver ES nepieciešamību pēc drošām enerģijas piegādēm.

Saskaņā ar tā dēvēto vadošo kandidātu sistēmu vislielākās izredzes ieņemt EK prezidenta amatu ir tās frakcijas kandidātam, kas EP vēlēšanās iegūs visvairāk balsu.

Tomēr viņam jāspēj panākt arī ES dalībvalstu līderu atbalstu.

Galīgais lēmums par nākamo EK prezidentu jāpieņem Eiropas Parlamentam (EP).

EP vēlēšanas notiks 2019.gada maijā.

Uz augšu