"Rīgas nami" uzvar tiesā par A. Daugaviņa atbrīvošanu no administratora pienākumu pildīšanas

FOTO: EPA/Scanpix

Pašvaldības SIA "Rīgas nami" ir uzvarējusi tiesā par Andra Daugaviņa atbrīvošanu no maksātnespējas administratora pienākumu pildīšanas, īstenojot SIA "Zeus" maksātnespējas procesu, aģentūru LETA informēja "Rīgas namu" pārstāve Laura Jansone.

Pēc Jansones teiktā, ar Rīgas apgabaltiesas 12.augusta lēmumu Daugaviņa blakus sūdzība ir pilnībā noraidīta un Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas 4.jūlija lēmums ir atstāts negrozīts.

"Šajā lēmumā minēts, ka Rīgas apgabaltiesa pievienojas pirmās instances tiesai, apstiprinot SIA "Rīgas nami" un Maksātnespējas kontroles dienesta sākotnējo viedokli - Andris Daugaviņš savā darbībā veicis virkni pārkāpumu, tostarp nepamatoti sev izmaksājis atlīdzību par arestētās naudas atgūšanu," norādīja Jansone. 

LETA jau ziņoja, ka 2012.gada 11.septembrī tika atstādināta "Rīgas namu" valde - tās priekšsēdētājs Kārlis Kavacs un valdes loceklis Almers Ludviks -, jo uzņēmumā veikti augsta riska finanšu darījumi ar brīvajiem līdzekļiem kopumā 1,71 miljona eiro apmērā. Darījumi notikuši starp "Rīgas namiem" un SIA "Zeus". 2012.gada nogalē tika pasludināts "Zeus" maksātnespējas process, par kura administratoru tika iecelts Daugaviņš.

Uzņēmuma pārstāve Zane Arāja aģentūrai LETA šī gada janvārī atgādināja, ka "Rīgas nami" ir "Zeus" lielākais kreditors 1,8 miljonu eiro apmērā, līdz ar ko regulāri lūgusi Daugaviņam iesniegt savas darbības atskaites, plānotā procesa izmaksas, kā arī izlietoto finanšu līdzekļu pamatojumus. "Taču administrators šo gadu laikā ir sniedzis tikai nepatiesu, maldinošu un nepārskatāmu informāciju," pauda pārstāve.

Pēc viņas teiktā, 2018.gada 25.septembrī, saņemot kārtējo administratora darbības pārskatu par veiktajām izmaksām, atklājies, ka Daugaviņam ir pieejami "Zeus" rīcībā esoši finanšu līdzekļi 433 414 eiro apmērā, par ko līdz šim kreditori nav bijuši informēti. "Turklāt Daugaviņš ir rupji pārkāpis Maksātnespējas likumu, šos finanšu līdzekļus izlietojot bez izmaksu saskaņošanas ar kreditoriem," norādīja Arāja.

Reaģējot uz izveidojušos situāciju, "Rīgas namu" valde vērsās Maksātnespējas kontroles dienestā ar sūdzību, kurā norādīts, ka tās ieskatā Daugaviņš ir veicis vairākus būtiskus pārkāpumus, kas ir pamats viņa atcelšanai no "Zeus" maksātnespējas procesa administrēšanas.

Dienests administratora darbībā konstatēja pārkāpumus un vērsās tiesā ar pieteikumu par viņa atcelšanu no "Zeus" maksātnespējas procesa. Tomēr Daugaviņš tiesā šo ieceri pārsūdzēja, nepiekrītot pārmetumiem.

Uz augšu