Burovs: Rīgā beigusies vienas ikonas ēra
Papildināts

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Rīgā ir beigusies ēra ar vienu ikonu un spilgtiem līderiem - šobrīd visu var "izvilkt" viena komanda, tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda jaunievēlētais Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR).

Viņš sacīja, ka vēlas domei noņemt politizāciju. Tāpat viņu interesē, lai atbilstoši strādā izpildvara.

Burovs sacīja, ka tagad pats galvenais ir izveidot komandu, kādas patlaban neesot. Viņš skaidroja, ka nerunā par padomniekiem vai kādiem konsultantiem, bet par komandu no politiskās vadības un par izpildvaru.

Viņš arī atzina, ka nebaidīšoties no amata atbrīvot tos, kas strādā slikti. "Galvenais ir izpilddisciplīna," pauda mērs.

Politiķis uzsvēra, ka viņu visvairāk interesē satiksme, infrastruktūras plānošana, tilti un ceļi. Pastāv jautājums, kā šo darbu šogad pabeigt. Tāpat svarīgs ir jautājums par nākamā gada budžetu.

Burovs arī paziņoja, ka topošajai Rīgas vicemērei Annai Vladovai (S) plānots uzticēt Rīgas domes Satiksmes departamenta un Labklājības departamenta pārraudzību.

Burovs teica, ka šorīt parakstīs rīkojumu, ar kuru Vladovai pārraudzībā tiks minētie departamenti. Šie departamenti izvēlēti tāpēc, ka attiecīgās komitejas vada "Saskaņas" pārstāvji.

Savukārt otrs vicemērs, "Neatkarīgo deputātu frakcijas" pārstāvis Vadims Baraņiks pārraudzīs Rīgas pilsētas būvvaldi un Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentu. Burovs paskaidroja, ka tas tādēļ, ka Pilsētas attīstības komiteju vada viņa frakcijas biedrs Aleksejs Rosļikovs.

Vaicāts par to, kā spēs sadarboties 35 par viņu balsojušie domnieki, tai skaitā četri iepriekš no "Saskaņas" izslēgtie deputāti, Burovs atzina, ka pastāv zināma neuzticība, bet būtu jābeidz vienam otru kritizēt un jādomā par to, ko var izdarīt.

Viņš piesauca valdības veidošanas procesu, sakot, ka tā veidojās grūti, bet apvienoties izdevās partijām ar dažādu ideoloģiju, un nu tiek runāts, ka valdība varētu nostrādāt četrus gadus. "Domāju, ka šeit ir tas pats [..]," sacīja Burovs.

Jaunais Rīgas mērs arī pauda, ka gan opozīcijai, gan koalīcijai vajadzētu strādāt, lai atgūtu rīdzinieku uzticību. "Pozīcijai par saņemtu kritiku un par mūsu nesaimniecisku darbību - tā ir, nav ko slēpt," piebilda Burovs.

Tikmēr opozīcija, viņaprāt, vairāk skaļi runā, bet grūtāk sokas, nonākot līdz reālajai darbībai. Viņš gan uzslavēja partiju "Latvijas attīstībai" par mēra amata kandidāta izvirzīšanu.

Tāpat, pēc Burova paustā, visas frakcijas, izņemot "Vienotību", piekrīt veidot frakciju padomi.

Kā ziņots, pēc divu mēnešu ilgām politiskām diskusijām pirmdien Rīgas domes ārkārtas sēdē par Rīgas mēru ievēlēts līdzšinējais priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Burovs.

Kopumā balsojumā piedalījās 48 domnieki, no kuriem par Burovu nobalsoja 35 deputāti - 11 "Gods kalpot Rīgai" deputāti, četri "Neatkarīgo deputātu frakcijas" pārstāvji, trīs deputātu bloka "Rīgai!" biedri, kā arī 17 "Saskaņas" deputāti.

Par otru mēra amata kandidātu - Viesturu Zepu (LA) - kopumā tika atdotas 12 balsis - astoņas no "Latvijas attīstībai" un četras no nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK.

Četri "Vienotības" un septiņi Jaunās konservatīvās partijas deputāti balsojumā nepiedalījās un sēžu zāli atstāja jau pirms balsojuma. Neatkarīgās deputātes Baibas Brokas balss tika atzīta par nederīgu, jo viņa nobalsoja pret abiem kandidātiem.

Uz augšu