Vīrietim pēc medikamentu lietošanas sāk augt krūtis; viņš piedzen $8 miljardus lielu kompensāciju

FOTO: AFP/SCANPIX

Filadelfijas tiesa ASV piespriedusi amerikāņu uzņēmumam “Johnson & Johnson” maksāt astoņus miljardus dolāru lielu kompensāciju kādam Mērilendas štata iedzīvotājam, kurš cietis no uzņēmuma ražoto medikamentu blakusefektiem. Tiek norādīts, ka vīrietim sākušas augt krūtis, vēsta “Wall Street Journal”.

Tiesā teikts, ka cieušais lietojis “Johnson & Johnson” ražoto preparātu šizofrēnijas un bipolāro traucējumu ārstēšanai.

Kā norāda izdevums, tiesa lēmumu par astoņu miljardu dolāru lielo kompensāciju pieņēmusi 8. oktobrī. Prasītājs Nikolass Murejs savā prasībā norādīja, ka savā bērnībā - laika posmā no 2003. līdz 2008. gadam, pēc ārsta izrakstītas receptes lietoja preparātu “Risperdal”. Tomēr “Johnson & Johnson” ražotajam medikamentam izrādījās blakus efekts, kas rada ginekomastiju jeb endokrīnās sistēmas hormonālos traucējumus, kuru rezultātā veidojas labdabīgi vīriešu krūšu dziedzera palielinājumi.

Pēc Mureja teiktā, amerikāņu uzņēmums ir zinājis par iespējamajiem blakus efektiem, tomēr par to nav pienācīgi ziņojis ārstiem un pacientiem, kuri lieto šīs zāles.

2015. gadā tiesa pieņēma pirmo lēmumu šajā lietā, liekot “Johnson & Johnson” maksāt Murejam kompensāciju 1,75 miljardu dolāru apmērā. Tomēr uzņēmums pārsūdzēja lēmumu. 2018. gada februārī Pensilvānijas apelācijas tiesa atzina tiesas verdiktu par pamatotu, taču samazināja kompensācijas apmēru līdz 680 tūkstošiem dolāru.

Savukārt Murejs pārsūdzēja apelācijas tiesas lēmumu, beigu beigās panākot, ka uzņēmumam būs jāmaksā Murejam kompensācija astoņu miljardu dolāru apmērā.

Uz augšu