Darbu sākusi jaunā "Swedbank" galvenā ekonomiste

FOTO: Artūrs Ķipsts / LETA

"Swedbank" galvenās ekonomistes Latvijā amatā darbu sākusi līdzšinējā Latvijas Bankas Makroekonomikas analīzes daļas galvenā ekonomiste Līva Zorgenfreija, aģentūrai LETA pavēstīja bankā.

Līdz šim Zorgenfreija guvusi darba pieredzi Eiropas Komisijas Ekonomikas un finanšu lietu ģenerāldirektorātā Beļģijā, strādājusi "Rothschild" investīciju bankā un kopš 2013.gada strādājusi Latvijas Bankas Makroekonomikas analīzes daļā. Līdz šim viņas darba pienākumos ietilpa Latvijas un eirozonas ekonomikas analīze, Latvijas izaugsmes prognožu veidošana, kā arī Latvijas pārstāvība Eiropas Centrālās bankas ekonomikas prognožu darba grupā.

2010.gadā Zorgenfreija ieguvusi sociālo zinātņu bakalaura grādu ekonomikā un starptautiskajā politikā Varvikas Universitātē (University of Warwick) Apvienotajā Karalistē. Savukārt maģistra grāds ekonomikā un publiskajā politikā aizstāvēts Francijā (École Polytechnique, Sciences Po un ENSAE).

Zorgenfreija norādīja, ka šis ir ļoti interesantu pārmaiņu laiks ekonomikā, kad ierastās ekonomisko teoriju idejas tiek pakļautas plašai kritikai, tāpēc "Swedbank" galvenā ekonomista amatā viens no lielākajiem izaicinājumiem būs piedāvāt argumentētu un saprotamu viedokli par ekonomikas attīstību. "Ticu, ka mana līdzšinējā akadēmiskā un profesionālā pieredze savienojumā ar iespējām, ko sniegs darbs lielākajā Latvijas bankā, palīdzēs rast atbildes uz Latvijas tautsaimniecības dalībniekiem svarīgajiem jautājumiem," viņa sacīja.

Savukārt "Swedbank" valdes priekšsēdētājs Reinis Rubenis pauda pārliecību, ka Zorgenfreija ienesīs jaunas vēsmas ne tikai "Swedbank" makroekonomikas analīzes pētījumu daļā Latvijā, bet arī visā Baltijā.

Jau ziņots, ka "Swedbank" galvenā ekonomista amata pienākumus pēc Lijas Strašunas uz laiku pildīja "Swedbank" vecākā ekonomiste Latvijā Agnese Buceniece. Savukārt iepriekš "Swedbank" galvenais ekonomists Latvijā bija Mārtiņš Kazāks, kurš iecelts par Latvijas Bankas padomes locekli.

Pēc aktīvu apmēra "Swedbank" ir lielākā banka Latvijā.

Uz augšu