C, 21.09.2023.

"ABLV Bank" iesaldēti 216 miljoni eiro

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
"ABLV Bank" logo.
"ABLV Bank" logo. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Pagājušajā gadā likvidējamā "ABLV Bank" iesaldēti 216 miljoni eiro, kas veido 69% no visiem Finanšu izmeklēšanas dienesta (FID) iesaldētajiem līdzekļiem 2019.gadā, Latvijas radio raidījumā Krustpunktā atzina FID vadītāja Ilze Znotiņa.

Papildus dienests šajā bankā ir iesaldējis 25 miljonus eiro vērtus finanšu instrumentus, kas lielākoties ir vērtspapīri.

2018.gadā dienests minētajā bankā iesaldēja aptuveni 25 miljonus eiro.

Znotiņa skaidroja, ka pēc rīkojumu parakstīšanas par līdzekļu iesaldēšanu tiek ziņots policijai, kura izmeklē kriminālprocesus par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Viņa gan minēja, ka attiecībā uz "ABLV Bank" patlaban nav noslēdzies kāds process par naudas konfiskāciju valsts budžetā.

Kopumā pagājušajā gadā dienesta iesaldēto līdzekļu apjoms ir 342 miljoni, 2018.gadā iesaldēto līdzekļu apjoms bija 101,42 miljoni eiro, bet 2017.gadā - 45,66 miljoni eiro.

Jau ziņots, ka maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, "ABLV Bank" akcionāri ārkārtas sapulcē 2018.gada 26.februārī nolēma pašlikvidēties, savukārt Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome 2018.gada 12.jūnijā atļāva "ABLV Bank" sākt pieteikto pašlikvidācijas procesu. Eiropas Centrālā banka no 2018.gada 12.jūlija ir anulējusi "ABLV Bank" izsniegto licenci. 

"ABLV Bank" problēmas radās pēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīklu ("FinCEN") 2018.gada februāra vidū paziņotā, ka tā plāno noteikt sankcijas "ABLV Bank" par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā.

"FinCEN" publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka "ABLV Bank" vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām. "ABLV Bank" apsūdzības ir noraidījusi, un tās advokāti ASV aicinājuši "FinCEN" publicēto paziņojumu atsaukt.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu