"Rail Baltica" būvprojektu izvērtēšana Lietuvā un Igaunijā kopā varētu izmaksāt 3,439 miljonus eiro

Rail Baltica/Publicitātes

FOTO: Rail Baltica/Publicitātes

Baltijas valstu kopuzņēmums AS "RB Rail", kas izveidots dzelzceļa projekta "Rail Baltica" īstenošanai, par kopā 3,439 miljoniem eiro veiks "Rail Baltica" būvprojektu izvērtēšanu un būvekspertīzi Lietuvā un Igaunijā, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) informācija.

"RB Rail" izsludinājis divus iepirkumu par būvprojekta risinājuma izvērtēšanu un būvekspertīzes veikšanu "Rail Baltica" būvprojektiem Lietuvā un Igaunijā.

Lietuvā prognozētā līgumcena ir viens miljons eiro, savukārt Igaunijā - 2 439 489 eiro.

Konkursā par būvprojekta risinājumu izvērtēšanu Lietuvā piedāvājumi iesniedzami līdz 2.marta plkst.14, bet konkursā par būvprojekta izvērtēšanu Igaunijā - līdz 2.marta plkst.15.

Abu līgumu darbības laiks paredzēts 60 mēneši.

"Rail Baltica" projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 milimetru) dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.

Paredzēts, ka "Rail Baltica" izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzaru, ko nolemts izbūvēt starp Kauņu un Viļņu. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem. Plānots, ka "Rail Baltica" dzelzceļa līnija būs gatava satiksmei 2026.gadā.

Uz augšu