"airBaltic" pirmdien veiks papildu lidojumus
Papildināts

Airbaltic lidosta

FOTO: airBaltic

Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" pirmdien veiks papildu lidojumus, sociālajā vietnē "Twitter" raksta satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Lai apkalpotu lielo skaitu pasažieru, kuri vēlas ceļot uz un no Rīgas pirms 17.marta, no kura Latvijā tiks uz laiku pārtraukti visi pasažieru starptautiskie pārvadājumi, "airBaltic" 16.martā ir pievienojusi papildu reisus.

Papildu reisu biļetes būs iespējams rezervēt "airBaltic" mājaslapā. Pirmdien "airBaltic" veiks lidojumus Rīga-Londona plkst.14.10 un Londona-Rīga plkst.15.50, Rīga-Parīze plkst.8.05 un Parīze-Rīga plkst.10.40, Rīga-Maskava plkst.7.45 un Maskava-Rīga plkst.11.25, Rīga-Brisele plkst.14.50 un Brisele-Rīga plkst.17.10, kā arī Rīga-Dublina plkst.8 un Dublina-Rīga plkst.9.45.

Tāpat lidojumus veiks Rīga-Cīrihe plkst.7.55 un Cīrihe-Rīga plkst.10.10, Rīga-Diseldorfa plkst.17.10 un Diseldorfa-Rīga plkst.19, Rīga-Vīne plkst.17.35 un Vīne-Rīga plkst.19.20.

Svētdien raidījumā "Delfi TV ar Jāni Domburu" satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) norādīja, ka biļešu cenas uz repatriācijas reisiem "airBaltic" esot solījis turēt "saprāta robežās". Kā liecina informācija "airBaltic" mājaslapā, biļešu cena vienai personai vienā virzienā ir no 137 līdz 220 eiro.

Papildus tam Latvijas pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji, kas vēlas atgriezties valstī pēc 17.marta, "airBaltic" mājaslapā var aizpildīt pieprasījuma formu uz iespējamiem repatriācijas reisiem.

"Ja jums ir "airBaltic" reisa rezervācija laikā starp 17.martu un 14.aprīli, mēs ar jums sazināsimies tad, kad mēs jums varēsim asistēt. Tas mums dos iespēju šobrīd palīdzēt kā pirmajiem tiem pasažieriem, kuri tuvākajā laikā plānoja savu lidojumu un kuriem mūsu uzmanība šobrīd ir vajadzīga visvairāk," skaidroja "airBaltic" pārstāve, piebilstot, ka jaunākā informācija par "airBaltic" lidojumiem ir atrodama kompānijas mājaslapā.

Kā informēja uzņēmumā, "airBaltic" patlaban strādā komerciālas krīzes apstākļos. Kopš 28.februāra uzņēmumā izveidota darba grupa, kas regulāri izvērtē aktuālāko informāciju un pieņem attiecīgos lēmumus šajā ārkārtas situācijā.

Kā vēstīts, no piektdienas līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Civid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Valdība sestdien arī nolēma, ka 17.marta atcelt starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, izņemot pasažieru pārvadājumus ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu.

Tāpat no 17.marta aizliegta personu un transportlīdzekļu pārvietošanās caur lidostu, ostu, dzelzceļa un autoceļu Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām, kā arī robežšķērsošanas vietās, kas paredzētas vietējai pierobežas satiksmei, izņemot kravu pārvadājumus.

Vienlaikus Latvijas valstspiederīgajiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā, atļauts, atgriezties Latvijā caur minētajām robežšķērsošanas vietām. Tāpat ārzemniekiem atļauts caur tām no Latvijas izceļot.

Ārvalstīs esošajiem Latvijas valstspiederīgajiem līdz 17.martam jācenšas pašiem rast iespēju atgriezties mājās, bet, ja tas neizdodas, obligāti jāreģistrējas Konsulārajā reģistrā, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Ja tas neizdodas, ĀM lūdz obligāti reģistrēties Konsulārajā reģistrā. Ministrija ņems šo informāciju vērā, lemjot par atgriešanās risinājumiem. Konsulārajā reģistrā var reģistrēties, izmantojot portālu "latvija.lv". Ar ĀM Konsulāro departamentu var sazināties pa tālruni +371 26337711.

Uz augšu