LTRK: Pēc iespējas drīzāk vajadzētu apstiprināt jaunu ekonomikas ministru

FOTO: Paula Čurkste / LETA

Latvijā pēc iespējas drīzāk vajadzētu iecelt jaunu ekonomikas ministru, kas pašreizējos krīzes apstākļos ir īpaši būtiski, aģentūrai LETA pauda Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Viņš atzina, ka valstī kopumā ir ļoti sarežģīta situācija jaunā koronavīrusa ietekmes uz Latvijas iedzīvotāju veselību un tautsaimniecību kontekstā.

"Tautsaimniecībā lielākā loma ir ekonomikas un finanšu ministriem. Šobrīd, kad ir jāglābj Latvijas ekonomika, mums nav pastāvīga ekonomikas ministra un arī EM valsts sekretāra amatā ir nozīmēts vietas izpildītājs. Līdz ar to divas vadošās EM pastāvīgās amatpersonas nav, kas galīgi nav labi. To vajadzētu atrisināt," pauda Endziņš.

Viņš sacīja, ka EM patlaban jāstrādā nevis "par 100%, bet par 200%". Tāpēc pēc iespējas ātrāk vajadzētu iecelt jaunu ekonomikas ministru, iekams krīze, kas vēl sāk tikai uzņemt apgriezienus, pieņemas spēkā.

Endziņš gan pozitīvi novērtētāja ekonomikas ministra pienākumu pašreizējā izpildītāja, iekšlietu ministra Sanda Ģirģena darbu, risinot ekonomikas ministra kompetencē esošos jautājumus. Tāpat atzinīgi viņš novērtēja arī EM valsts sekretāra vietas izpildītāja veikumu.

Arī LTRK pārstāvis Normunds Bergs mikroblogošanas vietnē "Twitter" atgādinājis, ka patlaban EM nav arī valsts sekretāra.  Šādu komentāru viņš sniedzis, kontekstā ar Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektora Kristapa Klausa ierakstu, ka, piedzīvojot lielāko ekonomikas krīzi kopš 2009.gada, viņu aizvien vairāk mulsina fakts, ka nav iecelts jauns ekonomikas ministrs. 

"Ja politiskās partijas nevar vienoties par kandidātu no savām rindām, uz krīzes laiku arī bezpartejisks speciālists ir variants," paudis Klauss.

LETA jau ziņoja, ka jautājums par ekonomikas ministra amata kandidāta Jāņa Vitenberga (KPV LV) iztaujāšanu kā potenciālo ekonomikas ministra amata kandidātu patlaban ir "atlicies" deputātu pašizolācijas dēļ.

Tāpat ziņots, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pēc informācijas saņemšanas par pielaides valsts noslēpumam anulēšanu Ralfam Nemiro aicināja "KPV LV" izvirzīt citu ekonomikas ministru. Nemiro pēc tam atstāja ekonomikas ministra amatu. 

"KPV LV" ekonomikas ministra amatam nolēma virzīt Saeimas deputātu Vitenbergu. Viņa kandidatūrai atbalstu pauduši visi koalīcijas partneri, izņemot JKP. "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Ēriks Pucens iepriekš aicināja JKP nevilcināt Vitenberga apstiprināšanu ekonomikas ministra amatā.

Uz augšu