S, 20.08.2022.

"SEB bankā" kredītu maksājumi atlikti 530 kredītņēmējiem

TVNET/LETA
"SEB bankā" kredītu maksājumi atlikti 530 kredītņēmējiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: SIPA/Scanpix

Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas "SEB bankā" kredītu maksājumi atlikti 530 kredītņēmējiem, aģentūrai LETA pavēstīja bankas Komunikācijas pārvaldes vadītāja Agnese Strazda.

Viņa norādīja, ka trīs nedēļu laikā "SEB banka" ir nodrošinājusi kredītu maksājumu atlikšanu kopumā 530 kredītņēmējiem, pārskatot 700 līgumu un nodrošinot pamatsummas atlikšanu vai ikmēneša pamatsummas samazinājumu.

Attiecīgajiem bankas klientiem nodrošināta iespēja atlikt kredīta pamatsummas maksājumu periodā no trim līdz sešiem mēnešiem vai arī pielāgoti maksājumi kredīta ņēmēja faktiskajai naudas plūsmai atkarībā no kredītņēmēja šī brīža finansiālās situācijas, ko ietekmējusi vīrusa Covid-19 izplatība.

No kopējā pārskatīto kredītlīgumu skaita 92% gadījumu atbalsts ir sniegts privātpersonām mājokļu un patēriņa kredītu līgumu pārskatīšanai, bet 8% gadījumu atbalstu no bankas saņēmuši uzņēmumi.

"Šobrīd redzam, ka klienti regulāri informē banku par atbalsta nepieciešamību," pauda "SEB bankas" vadītāja Ieva Tetere.

Tāpat bankā atzīmēja, ka valdības virzītie grozījumi par iespēju nodrošināt kredītatmaksas labvēlību arī studiju kredītiem ir ļoti būtisks atbalsts tiem, kas studiju maksas segšanai ņēmuši valsts galvoto studiju vai studējošā kredītu.

Ja privātpersonām ir nepieciešams pārskatīt kredītlīgumu, ir jāraksta iesniegums internetbankā sadaļā Kredīti/līzingi -> Mani kredīti -> Pieteikums labvēlības periodam vai jāsazinās ar darījumu vadītāju.

Uzņēmumiem ir iespēja pārskatīt esošo kredītlīgumu, tostarp izmainīt atmaksas grafiku vai atlikt kredīta pamatsummas maksājumu uz noteiktu laiku (katra klienta situācija tiek izvērtēta atsevišķi). Lai to veiktu, nepieciešams rakstīt iesniegumu internetbankā vai sazināties ar darījumu vadītāju.

Pēc aktīvu apmēra "SEB banka" ir trešā lielākā banka Latvijā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu