NEPLP konkursu par finansējumu Covid-19 skarto mediju atbalstam varētu izsludināt jau rīt

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājas vietnieks Ivars Āboliņš

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konkursu par finansējumu Covid-19 krīzes skarto mediju atbalstam varētu izsludināt jau rīt vai nākamajā otrdienā, pastāstīja NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Āboliņš skaidroja, ka patlaban norit darbs pie konkursa nolikumiem, un tie tiks izsludināti vai nu rīt, 9.aprīlī, vai nākamajā otrdienā, 14.aprīlī.

NEPLP vadītājs pastāstīja, ka par minēto finansējumu medijiem būtu jānodrošina algas to darbiniekiem, kā arī ziņu, informatīvais un izklaides saturs.

Jautāts, vai uz atbalstu varēs pretendēt arī tās raidorganizācijas, kuras saturu faktiski neražo, Āboliņš atbildēja, ka NEPLP ir uzdevums rūpēties par mediju vides daudzveidību Latvijā.

Kā ziņots, plašsaziņas līdzekļiem būs jākonkurē par naudu, kas piešķirta Covid-19 krīzes skarto masu mediju atbalstam, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK).

Ministru kabinets (MK) otrdien atbalstīja 2,04 miljonu eiro piešķiršanu Latvijas masu mediju atbalstam no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. 

Kā norādīts Kultūras ministrijas (KM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā, šī summa nepieciešama, lai atbalstītu komerciālo mediju darbības nepārtrauktību un kapacitātes stiprināšanu. Tas savukārt nodrošinātu kvalitatīva vietējā nacionālās un reģionālās nozīmes satura radīšanu un stiprinātu valsts informatīvo telpu, norādīts KM informatīvajā ziņojumā.

No 2,04 miljoniem Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) paredzēts viens miljons eiro, lai nodrošinātu sabiedrībai iespēju saņemt daudzpusīgu informāciju un viedokļus Covid-19 krīzes pārvarēšanā un informatīvās telpas drošības nodrošināšanā komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos.

Mazliet vairāk par miljonu eiro jānovirza KM Mediju atbalsta fonda īstenošanai, lai nodrošinātu sabiedrībai iespēju saņemt informāciju un viedokļus Covid-19 krīzes pārvarēšanā un valsts informatīvās telpas drošības nodrošināšanā drukātajā presē un komerciālajos interneta ziņu portālos, sniegtu atbalstu abonēto preses izdevumu piegādes izmaksām, kuru veic VAS "Latvijas Pasts", un elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmu apraides izmaksām.

No šīs summas 599 492 eiro paredzēti drukātās preses un komerciālo interneta ziņu portālu atbalstam, 223 737 eiro - abonētās preses izdevumu mēneša piegādes izmaksām ārkārtējās situācijas laikā, savukārt 217 699 eiro paredzēti elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmu mēneša apraides izmaksām ārkārtējās situācijas laikā.

Tāpat valdība atbalstīja līdzekļu pārdali 154 912 eiro apmērā starp KM apakšprogrammām - no valsts budžeta apakšprogrammas "Diasporas pasākumu īstenošana" uz programmu "Mediju politikas īstenošana" Mediju atbalsta fonda īstenošanai.

Informatīvajā ziņojumā KM norāda uz nepieciešamību turpināt plānotās valsts un pašvaldību informatīvās kampaņas Latvijas medijos, kā arī izmantot Latvijas medijus, lai sasniegtu stratēģiskās komunikācijas mērķus saistībā ar Covid-19, izvietojot apmaksātu informāciju mediju platformās.

Tāpat ziņojumā norādīts, ka mēneša laikā pēc ārkārtējās situācijas beigām KM sadarbībā ar NEPLP veiks aprēķinus par Covid-19 ārkārtējās situācijas ietekmi uz sabiedrisko mediju finansiālo spēju nodrošināt sabiedriskā pasūtījuma izpildi. Kultūras ministrs informatīvo ziņojumu par to iesniegs izskatīšanai MK sēdē.

Šobrīd veiktie aprēķini rāda, ka sabiedriskajiem medijiem varētu būt nepieciešams vēl aptuveni 1,4 līdz 1,6 miljonu eiro liels finansējums sabiedriskā pasūtījuma izpildei, tādējādi ārkārtējās situācijas ietekmi uz mediju nozari paplašinot līdz aptuveni 3,7 miljoniem eiro.

Uz augšu