Skudras metropoles jaunais projekts: piedzīvojums – teātris pa telefonu

Egoiste
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: publicitātes

Radošā apvienība Skudras metropole, kas specializējas dažādu performanču veidošanā piedāvā jauna veida eksperimentālu piedzīvojumu – Teātris pa telefonu.

Neparastā forma ārkārtējās situācijas apstākļos, kad kultūras un izklaides iespējas ir ierobežotas, dāvās jaunu pieredzi klausītājiem, kuri izbaudīs citādāku dienu nekā ierasts, kā arī paši kļūs par daļu no performances.

Teātris par telefonu balstīsies nevis uz klasiskā teātra bāzes, bet gan performances žanru. Tas būs vienas dienas audiāls piedzīvojums, kurā vērtība būs stāstam un klausīšanās prasmei.

Radošās apvienības Skudras metropole producente Gundega Skudriņa uzsver: “Teātris pa telefonu nav izrāde tādā formātā kādā mēs to pazīstam. Tas ir sava veida eksperiments, kas dāvā jaunu pieredzi. Veidojot pasākumus neierastā formā, mums visiem ir iespēja paraudzīties uz sevi, gan uz notikumiem, no cita skatu punkta. Pavērt ceļu izaugsmei un palūkoties, ko sniedz jaunais pasaules modelis. Pieņemt, vai nē? Tā katra paša izvēle.”

Foto: publicitātes

Stāstus kā pieturzīmes par cilvēciskām attiecībām veidos pieci aktieri no dažādiem Latvijas teātriem. Aktieru vārdus varēs uzzināt tikai performances izskaņā, ļaujot klausītājiem pašiem uzburt savas vīzijas un tēlus, gluži kā grāmatā, kur fantāzija klausītāju ved pa iztēles labirintiem.

Pateicoties viedierīcēm un mobilajiem sakariem, cilvēkiem arī pašreizējos ārkārtējos apstākļos ir iespēja sarunāties un gūt līdzpārdzīvojumu visdažādākajos apstākļos. Izbaudīt plašāku emociju gammu, kas izkrāso ikdienu, jo sevišķi laikā, kad esam vairāk vai mazāk izolēti viens no otra.

“Pirms gada sākām runāt par jēgpilnu interneta un viedierīču lietošanu, un šībrīža situācija šo ideju padara jo aktuālāku – viedierīces mums palīdz darbā, mācībās un arī jēgpilnai izklaidei, kāds ir teātris. Pateicoties tehnoloģijām, cilvēkiem šobrīd ir iespēja ne vien sazināties, bet arī gūt mākslas līdzpārdzīvojumu visdažādākajos veidos,” atzīst Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs. “Iesaistoties šajā iniciatīvā mēs vienlaikus sniedzam atbalstu tām jomām – šajā gadījumā kultūras un izklaides, kurām ārkārtas situācijā klājas smagāk.”

Performances laikā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem: kur paliek mūsu laiks, kā jūtamies mēs paši šajā dinamiskajā pasaulē, kad visapkārt plosās informācijas viesuļvētras? Vai šajā troksnī spējam sadzirdēt paši sevi un savus tuvākos?

Biļetes var iegādāties šeit

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu