Reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā maija beigās sasniedzis 8,4%

TVNET/LETA
Reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā maija beigās sasniedzis 8,4%
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens / LETA

Latvijā šogad maija beigās reģistrētā bezdarba līmenis sasniedzis 8,4% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,4 procentpunktiem vairāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) informācija.

2020.gada maija beigās NVA bija reģistrēti kopumā 76 440 bezdarbnieku, kas ir par 3523 cilvēkiem vairāk nekā mēnesi iepriekš, kad aģentūrā bija reģistrēti 72 917 bezdarbnieki.

Tostarp visstraujāk reģistrētā bezdarba līmenis gan maijā, gan arī šā gada pirmajos piecos mēnešos kopumā palielinājies Rīgā un Rīgas reģionā.

Maijā Rīgā un arī Rīgas reģionā reģistrētā bezdarba līmenis palielinājies par 0,5 procentpunktiem, kamēr salīdzinājumā ar 2019.gada beigām Rīgā reģistrētā bezdarba līmenis audzis par 2,7 procentpunktiem, bet Rīgas reģionā - par 2,5 procentpunktiem. 

Vienlaikus Rīgā un Rīgas reģionā joprojām ir zemākais bezdarba līmenis starp Latvijas reģioniem. NVA dati liecina, ka Rīgā reģistrētā bezdarba līmenis šogad maija beigās bija 6,7%, bet Rīgas reģionā - 6,8% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Augstākais reģistrētā bezdarba līmenis maija beigās joprojām bija Latgales reģionā - 15,7%, kas ir par 0,4 procentpunktiem vairāk nekā pirms mēneša, kā arī par 1,9 procentpunktiem vairāk nekā pagājušā gada beigās.

Kurzemē, Vidzemē un Zemgalē reģistrētā bezdarba līmenis maijā palielinājies par 0,3 procentpunktiem, mēneša beigās veidojot attiecīgi 8,9%, 8% un 8% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. Salīdzinājumā ar 2019.gada beigām Kurzemē un Zemgalē reģistrētā bezdarba līmenis palielinājies par 1,7 procentpunktiem, bet Vidzemē - par 2,1 procentpunktu.

2019.gada beigās Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,2% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, bet šogad aprīļa beigās - 8%. 

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu