Lielbritānija izslēgs "Huawei" tehnoloģijas no sava 5G tīkla

"Huawei" viedtālrunis ar 5G attēlu. FOTO: ANDY RAIN / EPA

Lielbritānijas valdība otrdien nolēma pilnībā izslēgt Ķīnas telekomunikāciju aprīkojuma ražotāja "Huawei" tehnoloģijas no valsts 5G mobilo sakaru tīkla.

Šādu lēmumu valdība pieņēma pēc tam, kad ASV draudēja pārtraukt dalīties izlūkošanas informācijā ar Londonu, paužot bažas, ka "Huawei" aprīkojums var tikt izmantots spiegošanai Ķīnas komunistu valdības labā.

Janvāri Lielbritānijas valdība nolēma ierobežot "Huawei" iesaisti 5G tīklā līdz ne vairāk kā 35% no tīkla nesensitīvo daļu izveides.

Tomēr otrdien Lielbritānijas digitālo jautājumu, kultūras, mediju un sporta lietu ministrs Olivers Daudens pēc valdības sēdes paziņoja, ka līdz 2027. gadam visām Lielbritānijas mobilo sakaru kompānijām pilnībā jāatbrīvojas no "Huawei" aprīkojuma 5G tīklā. 

"Šis lēmums nebija viegls, bet tas ir pareizs," uzsvēra Daudens.

Viņš arī norādīja, ka, sākot no šī gada beigām, telekomunikāciju operatori nedrīkst iegādāties nekādu 5G aprīkojumu no "Huawei".

Savukārt "Huawei" preses pārstāvis Lielbritānijā Eds Brūsters paziņoja, ka šis Lielbritānijas valdības lēmums rada vilšanos.

"Diemžēl mūsu nākotne Apvienotajā Karalistē kļuvusi politizēta. [Šajā gadījumā] runa ir par ASV tirdzniecības politiku, nevis drošību," viņš sacīja.

Uz augšu
Back