Ieskaties šī gada "Riga Food 2020" izstādē

Foto: Ieskats pārtikas nozares izstādē “Riga Food 2020"

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

 Ķīpsalā norisinājās starptautiskā pārtikas izstāde "Riga Food 2020", kurā piedalījās 450 pārtikas uzņēmumi no 25 valstīm. 

Jau tradicionāli izstādes "Riga Food" atklāšanas dienā 9.septembrī noris piena un medus konkursa uzvarētāju apbalvošana. Ministrs, apbalvojot laureātus, uzsvēra, ka īpaši svarīgs katras valsts pastāvēšanas pamatelements ir pietiekams pārtikas pašnodrošinājums, attīstīta lauksaimniecība un pārtikas rūpniecība. Latvijas pārtikas ražotāji godam veic šo uzdevumu.

Latvijā ražoto piena produktu konkurss norisinājies kategorijā "Vājpiena biezpiens ar tauku saturu līdz 0,5%", "2019./2020.gada jaunais piena produkts" un "2019./2020.gada jaunā piena produkta iepakojums". Visaugstāko novērtējumu - 1. vietu un izstādes "Riga

Food 2020" zelta medaļu kategorijā "Vājpiena biezpiens ar tauku saturu līdz 0,5%" saņēmis PKS "Straupe" ražotais vājpiena biezpiens, meistare Gunta Tetere. Jauno produktu grupā "Sieri" 1. vieta un "Riga Food 2020" zelta medaļa - a/s "Smiltenes piens" sieram "Smiltene", meistare Vita Puriņa. Jauno produktu grupā "Skābpiena produkti" 1. vieta un zelta medaļa - "Food Union" (a/s "Rīgas piena kombināts") "Lakto. Rabarbers, ērkšķoga", meistars Viktors Biziks. Jauno produktu grupā "Saldie biezpiena izstrādājumi" 1. vieta un "zelta medaļa - a/s "Smiltenes piens" biezpiena tortei ar apelsīnu ievārījumu, meistare Vita Puriņa. Jauno produktu grupā "Saldējums" 1. vieta un zelta medaļa - SIA "Rūjienas saldējums" šokolādes saldējumam ar brūkleņu piedevu šokolādes vafeles konusā, meistare Sanda Gūte. Savukārt jauno piena produktu iepakojuma konkursā 1. vieta un zelta medaļa - a/s "Tukuma piens" skābpiena dzēriena "Turku Ayran" (500 g) iepakojumam un "Turku jogurts. Mango" (300 g) iepakojumam.

Medus konkursa "Garšīgākais Latvijas medus 2020" nominācijā "Gaišais medus" laureāte ir Lolita Rudzīte ar pavasara - liepu medu, kas ievākts Skrīveru dendroloģiskajā parkā. Nominācijā "Tumšais medus" uzvarējusi Maija Malnača ar dažādu ziedu medu, ievāktu Viesītes novadā, un nominācijā "Monoflorais medus" - Ilze Grava-Niķe ar liepziedu medu, kas ievākts Rīgā, Ēnas ielā.

Pārtikas un dzērienu rūpniecība ir viena no lielākajām Latvijas apstrādes industrijas nozarēm un veido aptuveni piekto daļu no apstrādes rūpniecības pievienotās vērtības, kā arī aptuveni 20 procentus no kopējās eksporta vērtības valstī. Pārtikas produktus Latvija eksportē uz vairāk nekā 150 valstīm.

Uz augšu
Back