Saharova balvai 2020.gadā izvirza Baltkrievijas, Polijas un Hondurasas aktīvistus

FOTO: AFP/SCANPIX

Eiropas Parlaments (EP) 2020.gada Saharova balvai izvirzījis Baltkrievijas opozīciju, poļu lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un interseksuāļu (LGBTI) kopienas aktīvistus un Hondurasas vides aizstāvjus.

Kā informē EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš, pirmdien EP Ārlietu un Attīstības komiteju deputāti balsojumā lēma 2020.gadā Saharova balvai par domas brīvību izvirzīt Baltkrievijas demokrātisko opozīciju, ko pārstāv Koordinācijas padome, drosmīgo sieviešu iniciatīva un politiskās un pilsoniskās sabiedrības pārstāvji, Gvapinolas aktīvistus un traģiski nogalināto Bertu Kaseresu no Hondurasas, kā arī Polijas LGBTI tiesību aktīvistus Jākubu Gavronu, Polīna Pajaku, Pāvelu Prenetu un Kamilu Mačugu.

Balvai izvirzīts arī Mosulas arhibīskaps monsinjors Nadžībs Mikaēls Musa no Irākas.

Balvas laureātu 22.oktobrī izvēlēsies EP Priekšsēdētāju konference, ko veido EP priekšsēdētājs Dāvids Sasoli un politisko grupu vadītāji. Balvu pasniegs ceremonijā EP plenārsēžu zālē 16.decembrī.

EP katru gadu piešķir Saharova balvu par domas brīvību. Tā izveidota 1988.gadā, lai godinātu personas un organizācijas, kas aizstāv cilvēktiesības un pamatbrīvības. Tā nosaukta par godu padomju fiziķim un politiskajam disidentam Andrejam Saharovam, un paredz arī 50 000 eiro lielu naudas balvu.

Pagājušajā gadā balvu saņēma uiguru ekonomists Ilhams Tohti, kurš cīnījās par Ķīnas uiguru minoritātes tiesībām.

Uz augšu
Back