C, 18.08.2022.

Valsts un ES mežsaimniekus atbalstīs ar 23 miljoniem eiro

TVNET/LETA
Valsts un ES mežsaimniekus atbalstīs ar 23 miljoniem eiro
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Latvijas valsts un Eiropas Savienības atbalsta pasākumos plānošanas pārejas periodā 2021. un 2022.gadā plāno mežsaimniekiem piešķirt 23 miljonus eiro, ikgadējā Meža nozares konferencē pauda Zemkopības ministrijas (ZM) Meža departamenta direktora vietnieks Normunds Strūve.

Viņš norādīja, ka no kopējās summas 12 miljoni eiro piešķirti kompensācijas maksājumam par aizsargājamo teritoriju tīkla "Natura 2000" mežu teritorijā.

Tāpat pasākumam "Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un mežu dzīvotspējas uzlabošanā" atvēlēti 11 miljoni eiro, tostarp divi miljoni eiro meža ieaudzēšanai, papildinot daļēji aizaugušās lauksaimniecības zemes, un to kopšanai, viens miljons eiro - atbalstam meža bojājumu profilaksei un atjaunošanai, ko nodarījuši ugunsgrēki, dabas katastrofas, un astoņi miljoni eiro - ieguldījumiem meža ekosistēmu noturības un ekoloģiskās vērtības uzlabošanai.

Kā norādīja Strūve, iepriekšējā plānošanas periodā no 2014. līdz 2020.gadam kopumā mežu teritorijām kompensāciju maksājumiem par "Natura 2000" piešķirti 21,09 miljoni eiro, bet pasākumam "Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un mežu dzīvotspējas uzlabošanā" - 25,483 miljoni eiro.

Par atbalsta summām nākamajam plānošanas periodam no 2023. līdz 2027.gadam Strūve konkrēti neizteicās, norādot, ka šis process vēl ir attīstības stadijā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu