Kariņš: 2021.gada stāsts ir mūsu rokās

Кришьянис Кариньш FOTO: Valsts kanceleja

“Sagaidot Jauno gadu, aizdomāsimies – kādi ir katra paša un mūsu kopīgie mērķi, kā tos īstenosim, kādi gribam būt – pret sevi, saviem līdzcilvēkiem un savu valsti, – ko gribam sasniegt, kādā valstī dzīvot. 2021. gada stāsts ir mūsu rokās. Tas var būt katra paša un visas sabiedrības izaugsmes, piepildījuma un jaunu horizontu gads,” tradicionālajā gadumijas uzrunā Latvijas iedzīvotājiem teica Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš uzrunā uzsvēra, ka 2021. gadā Latvijas sabiedrības un valdības kopīgais mērķis ir atgriezties normālā ikdienas ritmā un vakcīna ir durvis uz to. Taču vienlaikus mums ir jāturpina uzsāktais attīstības ceļš. “Virziens ir skaidrs – labklājības valsts Eiropas ziemeļos. Šis var būt mūsu valsts attīstības pagrieziena punkts augšup, taču tam ir nepieciešama vienota un apņēmīga rīcība,” norādīja valdības vadītājs.

Viņš aicina iedzīvotājus apzināties savu spēku un spējas grūtību pārvarēšanā, kas 2020. gada laikā atklājušās, cīnoties ar vīrusa izraisītajiem apstākļiem, un izmantot to, domājot par saviem nākotnes mērķiem.

“Mēs esam stipra nācija, mēs esam pierādījuši, ka neviens pretinieks nav par lielu. Bet mums kopīgi jārūpējas, lai pašu bažas, bailes un nogurums nekļūtu par ienaidnieku. Informācijas gūzmā, ko ikdienā saņemam, ir viegli apmaldīties, taču mūsu tautas viedums un spēja atšķirt patiesību no izdomājumiem ļaus uzvarēt arī šo cīņu,” uzsvēra valdības vadītājs.

Valdības vadītājs, vērtējot aizejošo gadu, atzīmēja, ka tas ir bijis izturības un pārbaudījumu gads. “Pasaules vēsturē 2020. gads paliks kā Covid-19 pandēmijas laiks, kas ir skāris mūs visus – jaunus un vecus, ģimenes un vientuļus cilvēkus, gan tos, kas apzinās riskus, gan tos, kam ir grūti tos izprast. Šī neierastā situācija ir parādījusi, cik daudz spējam izdarīt, kad rīkojamies kopā, bet cik slikts ir iznākums, kad domājam tikai katrs par sevi,” uzrunājot sabiedrību, teica Krišjānis Kariņš.

Ministru prezidents uzrunā uzsvēra, ka mūsu spēks ir sadarbībā un izteica pateicību par dialogu ar sociālajiem partneriem, nevalstiskajām organizācijām un pilsonisko iniciatīvu aktīvistiem. “Viedokļu dažādība ir vērtība, īpaši krīzes laikā. Latvijai ir vajadzīgi visi cilvēki, visi viedokļi un cieņpilnas diskusijas – gan ģimenes un draugu vidū, gan politiķu un institūciju starpā,” norādīja valdības vadītājs.

Savā uzrunā valdības vadītājs atgādināja, ka šogad par spīti visām grūtībām, mūsu uzņēmēji ir spējuši pierādīt sevi eksporta tirgos. Viņš rosina lepoties ar Latvijas talantīgajiem cilvēkiem ar

asu prātu un izcilām spējām. “Cilvēka izdoma, mērķtiecība un vēlme sadarboties ir visu sasniegumu sākums,” teica Ministru prezidents.

K. Kariņš gadumijas uzrunā aicināja ikvienu Jaunajā gadā saglabāt piesardzību un rīkoties atbildīgi un pateicās par darbu mediķiem un dienestiem, kas arī svētku brīdī turpina cīnīties par līdzcilvēku veselību un dzīvību. Vienlaikus Ministru prezidents atzīmēja katra sabiedrības locekļa ieguldījumu cīņā ar pandēmiju, īpaši uzsverot vecāku un skolotāju rūpes par bērnu skološanu, kā arī grūtību skartos darba devējus un ņēmējus.

Valdības vadītājs savas uzrunas noslēgumā visiem Jaunajā gadā novēlēja veselību, kā arī katram stiprināt ticību sev, saviem spēkiem un mūsu valstij.

Uz augšu
Back