Ziedojumu izsīkuma dēļ mediķi drīzumā var palikt bez akcijas "Galds savējiem" maltītēm

FOTO: Facebook/Hospiss LV

Laika posmā no pagājušā gada 18.marta līdz šī gada 20.janvārim ar ziedojumiem ir izdevies nodrošināt kopumā 100 000 siltas maltītes mediķiem, taču šobrīd, kad viņiem klājas īpaši grūti, akciju "Galds savējiem" nāksies pārtraukt ziedojumu izsīkuma dēļ, informē sabiedriskā labuma organizācija "Hospiss LV".

Mediķi un sabiedriskā labuma organizācija "Hospiss LV" komanda pauž lielu pateicību visiem ziedotājiem, gan privātpersonām, gan uzņēmējiem, kuri palīdzējuši sagādāt siltas maltītes mediķiem kopš akcijas sākšanas pavasarī. 

"Man trūkst vārdu, lai raksturotu to, cik liela ir mūsu pateicība sabiedrībai un uzņēmējiem par atbalstu akcijai "Galds savējiem". Lai gan 2020.gads noteikti nebija tāds, kā to iztēlojāties 2019./2020.gadu mijā, tomēr tas mums visiem pierādīja, ka Latvijā ir daudz izpalīdzīgu, gādīgu un apbrīnojami sirsnīgu cilvēku. Katra pieliktā roka, katrs cents palīdzēja mums parūpēties par tiem, kuriem regulāra maltīte bija sekundāra, rūpējoties par līdzcilvēkiem slimnīcās.

Tie ir mediķi, kas cīnās Covid-19 pandēmijas apkarošanas frontēs, un kuriem mums visiem kopīgi izdevās sagādāt siltas maltītes. Nekad nevaram zināt, vai kādu dienu mēs nenonāksim viņu gādīgajās, bet ļoti aizņemtajās rokās,"

uzsver akcijas "Galds savējiem" ieceres autore un vadītāja Ilze Neimane-Nešpora.

Līdz šim akcijas "Galds savējiem" sasniegtais apjoms priecē gan mediķus, gan organizatorus, taču drīzumā mediķi paliks bez akcijas nodrošinātajām maltītēm, jo ziedojumu apjoms strauji samazinās.

"Dzīves realitāte ir tāda, kāda tā tika parādīta LTV ziņu dienesta dokumentālajā filmā "Netīrā zona", kur mediķu darba diena dežūras laikā speciālajā Covid-19 nodaļā ir izplānota pa minūtēm, kur kafijas dzeršana un pusdienu ēšana nav iedomājama tāda kā agrāk. Filma parādīja, ka cīņa ar Covid-19 izplatību nebūt nav galā un mediķiem vēl aizvien ir nepieciešams sabiedrības atbalsts un rūpes.

Diemžēl, akcijas "Galds savējiem" ziedojumu apjomam samazinoties, sarūk arī maltīšu skaits. Šobrīd samazinātā apjomā siltas maltītes spēsim nodrošināt tikai līdz janvāra beigām.

Tādēļ es aicinu uzņēmumus un cilvēkus pievienoties akcijai un palīdzēt to turpināt, līdz situācija uzlabosies. Līdz šim mūsu lielākie ziedotāji un stiprais plecs ir bijis veikals "DEPO", "Latvijas Finieris", "Mēness aptiekas". Mēs saprotam, ka visi ir noguruši no ierobežojumiem, no neziņas, taču mediķi nevar atļauties padoties un pamest savu darbu. Uzskatām, ka šis būtu absolūti nepiemērots laiks akcijas pārtraukšanai brīdī, kad slimnīcas pārpildītas un mediķu spēki tuvojas izsīkumam," uzsver "Hospiss.lv" pārstāve.

Ziedot iespējams nodibinājuma "Hospiss.lv" mājaslapā www.galdssavejiem.lv vai pa ziedojumu tālruni 90006565 (4,27 EUR par zvanu).

Uz augšu
Back