Trīs bīstamas slimības, kuras veicina sekss mēnešreižu laikā

FOTO: shutterstock.com

Mīlējoties dzemde kontrahējas, kā rezultātā asiņainie izdalījumi nevis ātri izkļūst no organisma, bet gan var iekļūt vēdera dobumā vai olnīcās. Tas savukārt var izraisīt nopietnu saslimšanu.

1. Spēcīgas sāpes vēdera lejasdaļā

Ir sievietes, kurām jau tāpat mēnešreižu laikā ļoti sāp vēders, bet sāpes pēc seksa īpašajās dienās var vēl vairāk saasināties. Var veidoties olnīcu iekaisums, ko medicīnā sauc par dzemdes piedēkļa iekaisumu. Un pat tad, ja mīlējies ar prezervatīvu, vari nokļūt slimnīcā ar subakūtām sāpēm vēdera lejasdaļā. Tas ir tādēļ, ka

uzbudinājuma kontrakcijas maina dabisko asins izvadīšanas plūsmu

.

2. Vari iegūt endometriozi

Endometrioze ir slimība, kuras laikā dzemdes gļotādas šūnas no dzemdes dobuma nokļūst citos orgānos vēdera dobumā un piestiprinās pie tiem. Endometriozes perēkļi var būt gan olnīcās, gan uz dzemdes ārējās virsmas, zarnām un urīnpūšļa. Kaut arī joprojām nav atklāts, kādēļ sievietes iegūst šo nopietno slimību, viens no riskiem ir tieši mīlēšanās mēnešreižu laikā. Spēcīgās sāpes seksa laikā, pirms un pēc, kā arī mēnešreižu laikā būtu mazākais veselības risks. Visnepatīkamākā endometriozes komplikācija – sievietes, slimojot ar šo slimību, nevar palikt stāvoklī.

3. Seksuāli transmisīvās slimības

Vari iegūt jebkuru no STS veidiem, jo asins vide ir ļoti labvēlīga vīrusu un baktēriju attīstībai. Tikai atšķirībā no vīrieša, kurš, mīlējoties ar tevi menstruāciju laikā, iegūs tikai nelielu iekaisumu, tev tas būs daudz nopietnāks, jo asiņo visa dzemde. Bet caur asiņojošu brūci iekaisums var nokļūt pat līdz olnīcām un vēdera dobumam, kas, protams, prasīs vairāk laika, lai izārstētos.

Būsim vienkārši piesardzīgas!

Uz augšu
Back