Robērs Šūmanis varētu tikt iecelts svēto kārtā

Vatikāns FOTO: Reuters/Scanpix

Viens no Eiropas Savienības (ES) pamatlicējiem Robērs Šūmanis varētu tikt iecelts svēto kārtā, ziņu aģentūrai AFP atklājusi Vatikāna amatpersona.

Pāvests Francisks jau jūnijā varētu atzīt, ka Šūmans, kurš bija pārliecināts katolis, vadījis tikumisku un svētu dzīvi. Šāda atzīšana ir būtisks solis ceļā uz beatifikāciju.

Katoļu baznīcā, lai personu ieceltu svēto kārtā, nepieciešami divi "apstiprināti" brīnumi. Viens brīnums nepieciešams, lai apstiprinātu personas beatifikāciju - pasludināšanu par svētīgo jeb svētlaimīgo, bet iecelšanai svēto kārtā nepieciešami divi brīnumi.

Šūmanis bija Francijas ārlietu ministrs, kad 1950.gadā - piecus gadus pēc Otrā pasaules kara beigām - nāca klajā ar priekšlikumiem ekonomiskajai savienībai starp bijušajām pretiniecēm Franciju un Vāciju. Tas savukārt kļuva par pamatu Eiropas Savienībai.

Process Šūmana izvērtēšanai potenciālajai iecelšanai svēto kārtā sākās pirms vairāk nekā 30 gadiem. Tas var likties pārsteidzoši, bet tēvs Bernārs Ardura, kurš Romā atbild par franču iecelšanu svēto kārtā, aizstāvēja šo izvēli.

"Šūmanis veltīja savu dzīvi kalpošanai sabiedrības labumam, tiecoties pēc miera un izlīguma ar Vāciju, lai radītu Eiropas valstu kopienu," AFP norādīja garīdznieks.

Šūmanis ar savu darbu palīdzēja pielikt punktu velnišķīgajam ciklam, kas sākās ar Francijas sakāvi Francijas un Prūsijas karā 1870.gadā un ietvēra karu, pazemojošu sakāvi, vēlmi atriebties un atkal karot, uzskata Ardura.

"Tas bija kristieša darbs, kas kalpo par piemēru," norādīja garīdznieks, piebilstot, ka pats Šūmanis bijis ļoti diskrēts par savu personīgo dzīvi un ticību.

Uz augšu
Back