Latvijā faktiskais bezdarba līmenis jūnija beigās samazinājies līdz 7,8%

Ilustratīvs foto. FOTO: CGN089, Shutterstock

Latvijā faktiskais bezdarba līmenis šogad jūnija beigās bija 7,8%, kas ir par 0,1 procentpunktu mazāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Centrālās statistikas pārvaldes darbaspēka apsekojuma dati.

Sieviešu vidū faktiskais bezdarba līmenis jūnijā pieauga par 0,1 procentpunktu - līdz 7,4%, savukārt vīriešu vidū faktiskais bezdarba līmenis saglabājās nemainīgs - 8,3%.

Vienlaikus Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis jūnija beigās bija 7,4%, kas ir par 0,2 procentpunktiem mazāk nekā maija beigās.

Statistikas pārvaldē arī norādīja, ka salīdzinājumā ar 2020.gada jūniju faktiskais bezdarba līmenis samazinājies par 0,8 procentpunktiem, bet reģistrētā bezdarba līmenis gada laikā sarucis par 1,2 procentpunktiem.

2021.gada jūnijā Latvijā bija 72,6 tūkstoši bezdarbnieku, tostarp 33,5 tūkstoši sieviešu un 39,1 tūkstotis vīriešu. Kopš maija kopējais bezdarbnieku skaits nav būtiski mainījies, taču sieviešu bezdarbnieku skaits pieaudzis par 0,1 tūkstoti, bet vīriešu bezdrabniekus skaits samazinājies par 0,2 tūkstošiem.

Savukārt, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, kad trīs mēnešus valstī bija izsludināta pirmā ārkārtējā situācija, bezdarbnieku skaits ir samazinājies par 11,3 tūkstošiem, bet kopš otrās ārkārtējās situācijas izsludināšanas 2020.gada novembrī, kad vairāki klātienes pakalpojumi tika ierobežoti, bezdarbnieku skaits ir samazinājies par trim tūkstošiem.

Uz augšu
Back