Lietuvas mediķi: Migrantu bērni saindēti ar psihotropajām vielām

FOTO: MINDAUGAS KULBIS/AP

Divi nelegālo migrantu bērni, kas ceturtdien tūlīt pēc ierašanās Lietuvā no Baltkrievijas nonāca Alītas slimnīcas reanimācijas nodaļā, ir saindēti ar psihotropajām vielām, portālam "Lrt.lt" pastāstījis slimnīcas direktora vietnieks Dmitrijs Kačurins.

Bērni šobrīd jau jūtas labāk, viņš norādīja.

Ceturtdienas rītā robežsargi Varēnas rajonā aizturēja 15 nelegālo migrantu grupu, un pieaugušie tūlīt vērsās pie robežsargiem bažās par savu bērnu veselības stāvokli. Robežsargi izsauca neatliekamo palīdzību, kas bērnus nogādāja slimnīcā.

Kā stāstīja vecāki,

Baltkrievijā pirms robežas šķērsošanas migrantu grupas pavadoņi, kas valkājuši maskas, viņu bērniem devuši tabletes, lai viņi uzvestos mierīgāk.

9

Vēl viena tablete iedota līdzi vecākiem, ja tā vēlāk izrādītos vajadzīga Lietuvas teritorijā. Robežsargi šo tableti nodeva mediķiem, lai viņi varētu spriest, kas bērniem izraisījis veselības problēmas.

Pēc Kačurina teiktā, ir pilnīgi skaidrs, ka abi bērni saindējušies ar psihotropajām vielām, bet šodien viņi jūtas labāk un no reanimācijas jau pārcelti uz bērnu nodaļu un rīt, domājams, varēs pievienoties vecākiem.

Lietuvas robežsardzes dienests (VSAT) saistībā ar notikušo sācis pirmstiesas izmeklēšanu par smagu veselības traucējumu nodarīšanu neuzmanības dēļ, par ko var tikt piespriesta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem.

Lietuvas amatpersonas uzskata, ka Baltkrievijas režīms apzināti veicina migrantu plūsmu pāri abu valstu robežai, kur kopš gada sākuma aizturēti jau vairāk nekā 2400 nelegālie migranti - 30 reizes vairāk nekā visa 2020.gada laikā.

Uz augšu
Back