Aptuveni sestā daļa RSU pirmkursnieku - ārvalstu studenti

Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs. FOTO: Ieva Lūka/LETA

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) sācies jaunais studiju gads, kurā augstskolai pievienojušies 2644 pirmkursnieki, tostarp 417 ārvalstu studenti, lielākoties no Zviedrijas un Vācijas, aģentūru LETA informēja RSU mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa.

Salīdzinot ar pērno gadu, kad studijas RSU sāka 2548 jaunie studenti, jaunuzņemto studentu skaits gan pamatstudiju, gan maģistrantūras un doktorantūras programmās ir kāpis. Vēlmi studēt RSU šovasar pauda par 10% vairāk reflektantu nekā pērn, virknē studiju programmu konkursu uz vienu studiju vietu padarot sīvāku un valsts piešķirtās 819 studiju vietas aizpildot jau vasaras vidū.

Pandēmijas laikā - gan pērn, gan šovasar - RSU ir izdevies kāpināt jaunuzņemto studentu skaitu.

Salīdzinot ar pērno gadu, šovasar 9% pieaugums novērots medicīnas un veselības aprūpes programmu pirmkursnieku rindās, tāpat arī doktorantūrā, kur studēs par 17% vairāk pirmkursnieku nekā pērn.

Vērtējot pēc pieteikumiem uz vienu budžeta vietu, vislielākais konkurss šogad bija studiju programmā "Uzturs" (38 pieteikumi uz vienu vietu), programmās "Fizioterapija" un "Vecmāte" (21), "Zobārstniecība" (11) un "Medicīna" (6,5). Starp sociālo zinātņu programmām, kuras, neskatoties uz valsts piešķirto budžeta vietu trūkumu, ir augsti pieprasītas, popularitātes ziņā šogad izcēlās programmas "Psiholoģija", "Tiesību zinātne", "Starptautiskais mārketings un reklāma" un "Multimediju komunikācija".

Ārvalstu studentu vidū vispopulārākā ir studiju programma "Medicīna", kam seko "Zobārstniecība", "Starptautiskā pārvaldība un diplomātija", "Veselības vadība" un "Starptautiskais bizness un jaunuzņēmumu darbība". Kopumā no ārvalstu reflektantiem saņemti 1225 pieteikumi studijām RSU.

Ar šo semestri RSU ārvalstu studentu pulkam pievienojas 417 studenti no 38 valstīm, kā arī 47 "Erasmus+" programmas studenti.

RSU studentiem mācības šajā akadēmiskajā gadā sāksies attālināti, izņemot studiju programmu praktiskās daļas apguvi, kas nepieciešama profesionālo prasmju ieguvei, kā arī izņemot klīnisko praksi rezidentūrā. Studijas klātienē RSU noritēs arī atsevišķās sociālo zinātņu studiju programmās. Savukārt no 10.oktobra RSU pāries uz klātienes studiju īstenošanu, studentiem un mācībspēkiem uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Uz augšu
Back