5. Nesteidzies. Atceries, ka grimu nenoņemsi ar pirmo reizi. Nerīvē un neplēs skropstas, ja ar kādu no minētajiem līdzekļiem neizdodas noņemt tušu, ēnas vai laineri. Tā vietā esi pacietīga un mēģini maigi notīrīt vēlreiz. Ar līdzekli piesūcinātu vates plāksnīti var paturēt uz acīm pārdesmit sekundes ilgāk, tādējādi iedarbojoties uz grima kārtu. Iespējams, procedūra būs jāatkārto vairākas reizes.
6. Noskalo lieko. Pēc grima noņemšanas ar speciālajiem līdzekļiem seju nomazgā ar ūdeni vai izmanto papildu sejas gelu vai putas, tādējādi noskalojot atlikušās kosmētikas daļiņas. Īpaši svarīgi to darīt pēc micelārā līdzekļa lietošanas, jo tas satur “micellas” jeb vielas, kas atmiekšķē ādu un ilgtermiņā var ietekmēt sejas ādas stāvokli, ja pēc šī ūdens lietošanas āda netiek pienācīgi kopta. Regulāri nenoskalojot micelāro ūdeni, var rasties kuperoze, akne, un āda var kļūt pārlieku jutīga.
7. Parūpējies. Atceries, ka kosmētika sausina ādu un var paātrināt novecošanās procesus, tāpēc svarīga ne tikai notīrīšana, bet arī ādas pabarošana ar līdzekļiem, kas satur hialuronskābi, E vitamīnu, kolagēnu un citas vērtīgas sastāvdaļas, kas atbild par ādas mitruma līmeņa saglabāšanu un elastību. Pēc kosmētikas noņemšanas uzreiz mitrini ādu ar losjonu vai toniku, tādējādi stabilizējot ādas pH līmeni. Pēc tam: a) uzliec mitrinošu masku; b) lieto mitrinošu krēmu.
“Grima noņemšanai vēlams veltīt pietiekami daudz laika, maigi un soli pa solim noņemot kosmētiku un pēc tam pabarojot ādu ar piemērotiem sejas kopšanas līdzekļiem. Jo biezāks grims un jo ilgāk tas bijis uz sejas, jo vairāk laika jāvelta ādas kopšanai,” stāsta Apotheka skaistuma eksperte Katrīna Blumberga, “nav vienas pareizās atbildes un viena veida, kā atbrīvoties no grima, tomēr pastāv svarīgi pamatprincipi, kas ļauj attīrīt seju un dekoltē zonu efektīvāk, nenodarot kaitējumu maigajai ādai.”